Subota, 27 Jula, 2024

Mančester siti pobjedom zaključio šampionsku trku

Mančester siti je danas u posljednjem kolu kao domaćin sa 3:1 pobijedio Vest Hem i tako sa 91 bodom prvi prošao kroz ciljnu ravninu.

Fudbaleri Mančester sitija odbranili su titulu prvaka Engleske, četvrti put uzastopno, i pobjedom u posljednjem kolu Premijer lige zaključili šampionsku trku u troje sa Arsenalom i Liverpulom.

Pobjednika je odlučio zvanično najbolji igrač lige Fil Foden je u 2. i 18. minutu, pošto je donio veliku prednost “građanima”, a u 40. je Idrisa Gej donio vođstvo Evertonu na “Emirejtsu”, pa je na virtuelnoj tabeli prednost šampiona iznosila u tim trenucima čak pet bodova.

Do kraja utakmice posljednejg kola Kudus je u 43. minutu smanjo na 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Rodri u 59. minutu.

U Londonu Arsenal je preokrenuo rezultat i pobijedio Everton sa 2:1 golovima Gaja u 40. i Havertsa u 89. minutu.

“Građani” su postali prvi tim u istoriji Premijer lige koji je vezao četiri šampionska pehara.

Riješena je dilema i ko će u Čempionšip, mada je nije ni bilo – Barnliju i Šefild junajtedu se pridružio Luton, tako da su se sva tri tima koja su prošle sezone došla iz Čempionšipa ekspresno vratila u niži rang.

Čelsi je savladao Bornmut i zadržao 6. mjesto, a od mančesterskih rivala zavisi koje će evropsko takmičenje igrati. Ako Siti u finalu FA kupa savlada Junajted, Čelsi će u Ligu Evrope, a Njukasl u Ligu konferencije.

Ako Junajted slavi, on ide u drugorazredno evropsko takmičenje, Čelsi u trećerazredno, a Njukasl će igrati samo engleska…

Na oproštaju Jirgena Klopa od “Enfilda”, Liverpul je savladao Volvse 2:0, a istim rezultatom je Mančester junajted ispratio Roberta de Zerbija iz Brajtona.