Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Endesa liga: Valensija bez Dubljevića izgubila od Barse, Ivanović pobijedio u baskijskom derbiju

Bojan Dubljević zbog povrede nije igrao u porazu Valensije od Barselone, 80:64, u meču Endesa lige.

Od starta je ekipa iz Katalonije držala kontrolu utakmice i došla do ubjeljivog trijumfa.

Aleks Abrines ubacio je 23 poena, dok je Nikola Mirotić dodao 11 za pobjednički tim.

U blijedom napadačkom izdanju Valensije 13 poena upisao je Majk Tobi.

Barselona je na drugom mjestu sa 22 pobjede i tri poraza, dok Valensija na petom mjesto ima učinak 17-9.

Baskonija Duška Ivanovića slavila je u regionalnom derbiju na parketu Bilbaa 85:72.

Ekipa iz Vitorije je na poluvremenu došla do 10 poena viška i tu razliku nije ispuštala u nastavku.

Zoran Dragić je predvodio Baskoniju sa 25 poena, dok je Rusel ubacio 18 za domaći tim.

Tim crnogorskog stručnjaka trenutno je na trećem mjestu sa 20 pobjeda i šest poraza.