Subota, 27 Aprila, 2024

Denver pokvario Kobijevu noć u Los Anđelesu, Luka Dončić ponovo sjajan

Vodili su ''nagetsi'' i sa 15 razlike, izjednačili su domaći u posljednjoj četvrtini, ali je ekipa Majkla Melouna serijom 10:2 završila utakmicu i slavila

Košarkaši Denvera pobijedili su u Los Anđelesu Lejkerse 114:106 u noći u kojoj su u Kaliforniji obilježili četiri godine od smrti legendarnog Kobija Brajanta.

Vodili su “nagetsi” i sa 15 razlike, izjednačili su domaći u posljednjoj četvrtini, ali je ekipa Majkla Melouna serijom 10:2 završila utakmicu i slavila.

Džamal Marej bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 29 poena, 27 je ubacio Majkl Porter, dok je Nikola Jokić uz 24 koša imao i 13 skokova i devet dodavanja.

Sa druge strane 32 poena Entonija Dejvisa, 25 uz devet skokova i sedam asistencija imao je Lebron Džejms.

Denver je sada na skoru 36-16 izjednačen sa vodećom Minesotom na Zapadu, dok Lejkersi imaju 27-26 na devetom mjestu iste konferencije.

Dalas je odigrao odličnu utakmicu i pobijedio u Njujorku 122:108.

Bio je to duel Luke Dončića i Donte DiVinćenca u kojem je slavio Slovenac.

Ubacio je 39 poena, uz 11 asistencija i osam skokova, a podršku je dobio od Tima Hardeveja sa 19, odnosno Derika Džonsa sa 18, dok je Kajri Irving ubacio 16 koševa.

DiVinćenco je za Njujork upisao 36 koševa, dok je tripl dabl kompletirao Džoš Hart (23 poena, 12 asistencija, 10 skokova).

Dalas je slavio treći put u nizu i sa skorom 29-23 osmi je na Zapadu, a Njujork na trećem mjestu Istoka ima 33-19.

Minesota je bila ubjedljiva na parketu Milvokija 129:105.

Entoni Edvards zabilježio je 26 poena i devet asistencija, Karl Entoni Tauns 19, a Majk Konli 18 koševa za pobjednički tim.

U domaćem sastavu 27 koševa Aj Džeja Grina, 21 je ubacio, Džoe Krauder, a skromnih 17 Janis Antetokumbo.

Minesota je na skoru 36-16, Milvoki ima 33-19.