Danka Kovinić namučila najbolju teniserku svijeta, ali Poljakinja ide dalje

Danka Kovinić završila je učešće na Rolan Garosu, ali može biti ponosna na ostvareni rezultat u Parizu.

Najbolja teniserka današnjice Iga Švjontek bila je nepremostiva prepreka za Novljanku, međutim naša igračica ostavila je odličan utisak na Šatrijeu – 6:3, 7:5.

Švjontek je autoritativno otvorila duel, povela sa 4:2, a onda je Danka došla u situaciju da oduzme servis protivnici i vrati se u meč – iskoristila je Novljanka šansu, smanjila rezultat i najavila povratak. Ipak, Poljakinja je vezala dva gema i nakon 45 minuta igre dobila prvu dionicu sa 6:3.

Švjontek je potom ekspresno stigla do rezultata 4:1 u drugom setu, da bi Kovinić pokazala jak borbeni duh i zagospodarila terenom.

Počela je da igra agresivnije i znatno preciznije, te natjerala svjetskog broja jedan na veliki broj neiznuđenih grešaka.

Režirala je Danka preokret, stigla do 5:4, ali je kvalitet i iskustvo rivalke došlo do izražaja.

Švjontek je lako izjednačila, potom iskoristila prvu brejk šnasu, nakon čega je odservirala za plasman u osminu finala.