Subota, 4 Maja, 2024

Čudesni preokret Kaljarija

Fudbaleri Kaljari biće sigurno jedna od glavnih fudbalskih priča Evrope ovog vikenda, nakon što su slavili u duelu sa Frosinoneom 4:3.

Sam rezultat ne bi bio toliko čudan, da ekipa Klaudija Ranijerija nije do 72. minuta gubila 0:3.

Popularni “Kanarinici” su odlično otvorili meč a u 23. minutu mladi argentinski napadač koji je u Frosinone sitgao na pozajmicu iz Juventusa, Matijas Sule pobjegao je svojim čuvarima, dobio je u pravo vrijeme pas od Reinera i lagano savladao Skifea.

Mogao je Kaljari da se vrati već poslije sedam minuta ali Mankosu nije iskoristio penal, pošto je pogodio prečku.

Matijas Sule je u 37. minuu duplirao prednost svom timu.

Argentinac je sjajno napravio prodor, predriblao jednog fudbalera Kaljarija i pogodio za 0:2.

To je i bio rezultat nakon 45 minuta.

Kada je u nastavku već nakon četiri minuta Marko Bresanini pogodio sa distance, preciznom plasiranom loptom za 0:3 izgledalo je da je sve gotovo.

Čak ni u 71. minutu kad je Kaljari smanjio preko Oristanija nije izgledalo da će moći išta da izvuku od ovog meča.

Međutim već pet minuta nakon prvog gola, došao je i drugi. Makumbu je iskoristio poklon odbrane Frosinonea, presjekao je jedan pas i lagano sporoveo lopt u mrežu.

Krenula je Ranijerijeva ekipa na sve ili ništa, ali nisu uspjevali u svojim namjerama.

I onda sudijska nadoknada, i to duboka, i čudo u režiji iskusnog Leonarda Pavoletija.

Prvo je u 94. minutu loptu glavom sproveo u mrežu gostiju za 3:3, a potom u 96. minutu iskoristio gužvu u petercu gostiju i postigao gol za pobjedu.

Kaljari nakon deset kola ima šest bodovoa i nalazi sa na 19. mjestu, dok je Frosinone 12. sa 12 osvojenih bodova.