Subota, 27 Jula, 2024

Crvena zvezda i Partizan deklasirali Zadar i Igokeu

Crvena zvezda deklasirala je Zadar 93:54, u utakmici u kojoj je dominirala od prvog do posljednjeg minuta.

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana ostvarili su ubjedljive pobjede u 20. kolu Admiralbet ABA lige protiv Zadra i Igokee, u Beogradu, odnosno Laktašima.

Tim Janisa Sferopulosa napravio je još jedan korak ka osvajanju “pol-pozicije” na kraju ligaškog dijela regionalnog takmičenja, tako da sada ima dvije pobjede više od drugoplasirane Budućnosti šest kola prija kraja, a tri trijumfa više od trećeplasiranog Partizana.

Partizan je u Laktašima slavio još ubjedljivije, iako je Igokea izdržala jednu četvrtinu protiv razigranog šampiona regionalne lige koji je na kraju pobijedio sa 98:52.

Poslije punih 16 dana, Partizan se tako vratio na pobjedničke staze, pošto je nanizalo čak pet poraza u ABA ligi i Evroligi, što se Željku Obradoviću nije desilo nikada u 33 godine dugoj trenerskoj karijeri.