Ponedjeljak, 13 Maja, 2024

Crna Gora u finišu slomila otpor Bugarske, Berlin je blizu

Pobjedom nad današnjim rivalom naš nacionalni tim odškrinuo je vrata Berlina i same završnice evropskog šampionata.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Bugarsku 91:81 u trećem kolu grupe A Eurobasketa čime je ostvarila drugu pobjedu na prvenstvu.

Naša reprezentacija savladala je i Belgiju 76:70, a jedini poraz doživjeli smo od Turske 72:68.

Bugarska je bez pobjede u dosadašnjem dijelu takmičenja, nakon poraza od Španije 114:87 i Turske 101:87.

Crnogorski košarkaši su opravdali očekivanja i zasluženo došli do pobjede protiv jednog od kandidata za plasman među 16 najboljih.

Početkom treće četvrtine, serijom od 12:0 poveli su 57:47, a prednost od 11 poena imali su i u posljednjem dijelu treće četvrtine (67:56).

4. četvrtina

Ivanović pogađa na startu 67:61. Drobnjak je napravio nesportski faul, Bugarska je prišla na minus tri 67:64. Iskupio se Drobnjak trojkom 70:64. Dvije trojke Vezenkova za izjednačenje 73:73. Ivanov donosi preokret 75:73, sedam minuta do kraja.

Dobro smo reagovali, serija 5:0 (trojka Mihailovića, poeni Radovića) za 78:75. Radović nakon ofanzivnog skoka 80:75, 5.12 do kraja. Trojka Bugara, ali Dubljević pogađa pod faulom. Dao je i dodatno 83:78.

Zakucava Ivanov u kontri 83:80, 3.10 do kraja. Sjajan prodor Perija 85:80. Dubljević nakon pasa Perija 87:80, minut i po do kraja.

3. četvrtina

Vratio se Peri na parket. Sedam vezanih poena Mihailovića na startu nastavka 52:46. Sada je trojku pogodio Radović, vodimo 55:46, četiri minuta igre.

Seriju “crvenih” 11:0 Bugari prekidaju trojkom 57:49. Trojka Perija, opet imamo dvocifrenu prednost 62:52, 2.34 do kraja dionice.

Bugarska je vezala četiri poena, ali Peri trojkom donosi plus 11 67:56. Nakon 30 minuta imamo devet poena viška 67:58.

2. četvrtina

Novi poeni Drobnjaka , uzvraća Ivanov trojkom 24:23. Igra se koš za koš u prva dva minuta, vodimo 30:29. Ivanov trojkom za novo izjednačenje 32:32.

Kendri Peri se povrijedio nakon jedne akcije i sam izašao sa terena. Sada se povrijedio Popović, koliko pehova za naš tim.

Trojka Alpieva, vode Bugari 37:36, 4.13 do odmora. Raspucali su se Bugari, njihova osma trojka za 40:38. Zakucava Mihailović za minus jedan 44:43, 42 sekunde do odmora. Po koš na obje strane, Bugarska vodi na poluvremenu 46:45.

1. četvrtina

Dubljević poenima iz reketa otvara meč. Nakon koša Bugara, Radović je pogodio uz faul, a potom ubacio dodatno 5:2. Imali smo dva puta plus pet, smanjio je Vezenkom trojkom 9:7, tri minuta igre.

Marinov nakon prodora donosi izjednačenje 9:9. Četiri poena u nizu postižu “crveni” 13:9, 3.50 do kraja dionice. Kostov i Vezenkov trojkama vraćaju stvari u egal 15:15. Dubljević, pa Peri nakon kontranapada za 23:19.

Bugari su serijom 6:0 preokrenuli, da bi Drobnjak sa zvukom sirene izjednačio na kraju dionice 21:21.