Crna Gora bolja od Sjeverne Makedonije

Odlučujući pogodak na utakmici postigao je Petar Begović u 62. minutu.

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je u drugom prijateljskom duelu Sjevernu Makedoniju rezultatom 1:0.

Tokom cijelog meča naša selekcija je imala blagu incijativu, što je krunisala pogotkom Petra Begovića u 62. minutu, nakon akcije Luke Markovića i Marka Đokaja.

Prije toga je Andrej Vučković u dva navrata mogao do pogotka, a dobre pokušaje imali su i Đokaj i Andrej Kumburović.

“Za današnju utakmicu izveli smo potpuno drugačiji sastav u odnosu na prvi meč, cilj nam je bio da svi pozvani fudbaleri dobiju šansu i adekvatnu minutažu na terenu. Nismo baš briljirali u polju, bili smo previše rastrzani, bez ideje ka naprijed, bez mirnoće kod posjeda lopte. Ipak bili smo bliži golu, imali dvije izvanredne prilike u prvom poluvremenu, dok nas, sa druge strane, protivnik nije ugrozio. U drugom poluvremenu imali smo dosta rotacija u timu, kako bismo svježiji ušli u samu završnicu meča, što se i isplatilo na kraju, kad smo i postigli taj jedini gol. Iako nismo baš bili na nekom svom nivou što se same igre tiče u odnosu na prethodne mečeve, u ovom dvomeču možemo biti zadovoljni u rezultatskom smislu”, kazao je selektor Minja Ljumović.

CRNA GORA – SJEVERNA MAKEDONIJA 1:0

Podgorica – Trening kamp FSCG. Sudija: Ivan Šarac (Crna Gora). Strijelci:
1:0 – Petar Begović 62. Žuti karton: Džangarovski (Sjeverna Makedonija).

Crna Gora: Bogdan Borilović, Aleksa Peković (od 72. Petar Pavivćević), Andrej Vučković (od 51. Mark Đokaj), Darko Mijović (od 72. Sava Gojković), Blagoje Uzunovski (od 51. Andrej Kumburović), Pavle Pejović (od 51. Vuk Jovović), Miloš Šekularac (od 51. Petar Begović), Lazar Grbović (od 51. Matija Rakčević), Nemanja Ajković (od 41. Petar Rešetar), Mateja Sekulić (od 41. Petar Vujović), Aleksa Đurišić (od 41. Luka Marković).
Selektor: Minja Ljumović.

Sjeverna Makedonija: Amin Suljević (od 78. Herolind Redžepi), Antonio Atanasov, Mihail Mitrevski (od 65. Endrit Ganiju), Martin Džangarovski, Stefan Jordanoski (od 49. Fadilj Ismalović), Gorjan Petkovski (od 78. Marko Božinovski), Andrej Cvetkovski (od 65. Luka Georgioski), Matej Petkov, Ahmet Sejdini (od 56. Blendi Ljačka), Arijan Džaferi (od 65. Erdin Mamuti), Vasko Papaliski (od 56. Soner Rakiti).
Selektor: Dragan Načevski.