Utorak, 19 Marta, 2024

CFL: Sutjeska bolja od Iskre, Arsenal i Mornar remizirali

Fudbaleri Sutjeske savladali su Iskru kraj Bistrice 2:1, u meču 22. kola Prve fudbalske lige.

Nikšićani su poveli preko Strikovića u osmom minutu, da bi najbolji strijelac lige Konrad duplirao prednost u 56.

Obradović je iz penala dva minuta prije kraja smanjio na 2:1, ali je Sutjeska sačuvala pobjedu.

Nikšićani su sada prvi sa 43 boda, dva više od Budućnosti, uz meč više. Iskra je deveta sa 23 poena.

Tivćani sa igračem manje izvukli remi

U ne baš zanimljivoj fudbalskoj predstavi u Radanovićima, Arsenal i Mornar podijelili su bodove, igrajući bez golova.

Pritom, zadovoljniji takvim ishodom mogu biti Tivćani, koji su od 32. minuta ostali sa igračem manje na terenu. Tada je zbog drugog žutog kartona isključen Manojlović, što je bilo i najveće uzbuđenje u prvom dijelu igre.

U nastavku su inicijativu imali igrači Mornara, koji su naročito opasni bili po ulasku Bećiraja. U 85. minutu su Barani mogli do vođstva – prvo je pokušao Bećiraj, a lopta je došla do Vujačića koji je ipak nije uspio dobro zahvatiti na lijevoj stativi. Dva minuta kasnije, u povoljnoj je šansi bio i Bećiraj.

Do kraja se nije dešavalo ništa posebno, pa su i mreže mirovale.