Čelsi savladao Barselonu na Grizmanovom debiju

Fudbaleri Čelsija savladali su Barselonu u prijateljskoj utakmici na “Rakuten kupu” u Tokiju sa 2:1. Pred nešto više od 51.000 gledalaca na “Saitama stadionu”, izabranici trenera Frenka Lamparda slavili su zahvaljujući boljoj igri i koncentraciji u finišu.

Bio je to meč u kojem su u dresu prvaka Španije debitovali Antoan Grizman, te Frenki de Jong, bivši igrač Ajaksa.

Trener Barselone Ernesto Valverde dao je Grizmanu priliku od početka, dok je De Jong igrao u drugom poluvremenu.

Čelsi je poveo u 34. minutu kada je Tami Abraham odlično prihvatio loptu poslije greške odbrane španske ekipe, predriblao je i golmana Ter Štegana i rutinski loptu proslijedio u mrežu.

Devet minuta prije kraja susreta, Čelsi je duplirao prednost pogotkom Rosa Barklija. Konačno u prvom minutu nadoknade vremena, prelijep gol Ivana Rakitića.