Petak, 3 Maja, 2024

Budućnost sigurna protiv Atletik Eskaldesa u Rejkjaviku

Podgoričani su u Rejkjaviku pobijedili Atletik Eskaldes sa 3:0 i igraće u petak za plasman u prvokolo kvalifikacije za najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje.

Fuudbaleri Budućnosti ostvarili su sigurnu i ubjedljivu pobjedu na startu pretkvalifikacionog turnira Lige šampiona na Islandu.

Budućnost je odigrala odlično prvih 45 minuta i već do poluvremena osigurala trijumf koji daje nadu da se može proći pretkvalifikacioni turnir.

Iskusni Petar Grbić je izborio penal, koji je u gol u 14. minutu pretvorio Balša Sekulić i doveo Budućnost u vođstvo od 1:0.

Sedam minuta kasnije Uroš Ignjatović je centrirao, a Miomir Đuričković pogodio glavom za 2:0.

Budućnost je i do tog trenutka dominirala terenom, pošto je mrežu šampiona Andore pogodio Grbić, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda nakon konsultacije sa VAR sobom.

Sve dileme otklonio je pola sata prije kraja Balša Sekulić, koji je pobjegao odbrani Atletika i postavio konačan rezultat.

Budućnost će rivala u finalu turnira saznati večeras, nakon utakmice između domaćeg Breidablika i ekipe Tre Pene iz San Marina.

Islandski tim je favorit i treba očekivati da on bude protivnik Budućnosti u petak od 21 sat u finalu.