Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Budućnost ponovo pala u “Morači”

Budućnost je večeras poražena od Ulma u Podgorici poslije petominutnog produžetka 80:84 (16:17, 14:21, 18:21, 24:13 - 8:12).

Porazom od Ulma u “Morači” košarkaši Budućnost Volija sveli su šanse za plasman u nokaut fazu Evrokupa na teoriji dva kola prije kraja takmičenja po grupama.

Budućnost je večeras poražena od Ulma u Podgorici poslije petominutnog produžetka 80:84 (16:17, 14:21, 18:21, 24:13 – 8:12).

Naš šampion poslije 16 odigranih utakmica ima svega šest pobjeda i 10 poraza, a večeras je od 45 minuta igre samo posljednju četvrtinu odigrao dobro, dok su sve ostale sekvence meča protekle u znaku gostiju iz Njemačke.

Najbolji u timu Budućnosti i večeras je bio Kenan Kamenjaš, koji je ostvario “dabl-dabl” sa 12 poena i 11 skokova, a dodao je i dvije asistencije i jednu ukradenu loptu za indeks korisnosti 20. Dvocifren poenterski učinak imali su još internacionalci Jogi Farel 15 i Flečer Megi sa 12 poena.

U posljednja dva kola Podgoričani gostuju Trentu i dočekuju Gran Kanariju.

Emotivno je bilo večeras u “Morači” , pošto su se uoči utakmice klub i navijači oprostili od legende kluba, Dejana Milojevića, koji je preminuo prethodne srijede u 47. godini od posljedica srčanog udara.

Poslije izjednačene prve četvrtine, Ulm je gotovo do finiša kontrolisao dešavanja na parketu.

Kada su gosti na startu posljednje dionice poveli sa 64:50, činilo se da je meč riješen, ipak, smogla je snage Budućnost da odgovori i na krilima Rajta i Megija je uhvatila priključak, a potom i povela košem Jogija Ferela na tri minuta prije kraja 69:67.

U finišu regularnog toka obje ekipe mogle su do pobjede. Igrači Ulma nijesu bili precizni sa linije slobodnih bacanja. Budućnost je imala 13 sekundi za pobjedu, ali Megi nije realizovao posljednji napad.

U doatnih pet minuta, Ulm je imao više koncentracije, Budućnost je u tom dijelu igre čak četiri puta izgubila loptu, pa je poraz bio neminovan.

Figeroa je trojkom za 84:80 stavio tačku na pobjedu gostiju.

BUDUĆNOST VOLI – ULM 80:84 (16:17, 14:21, 18:21, 24:13, 8:12)

Podgorica – SC “Morača”. Sudije: Zamojski (Poljska), Balak (Izrael) i Hadžić (Hrvatska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 9 (4-4), Ilić, Megi 12 (1-1), Makundu 8 (3-2), FEREL 15 (3-3), Grbović, DŽONS 8 (6-4), Jagodić-Kuridža, TANASKOVIĆ 4, Rajt 9, POL 3, Kamenjaš 12 (4-4).

Ulm: Dadije 9 (6-4), Jensen 2, Langenfeld, Esenge, Brecel 6 (2-2), NUNJES 9 (8-3), KLEPAJS 8, FIGEROA 24 (2-2), De Paula 4 (2-2), JALOU 12 (10-8), VILIJAMS 10 (3-2).