Ponedjeljak, 13 Maja, 2024

Borusija Dortmund pobijedila Bohum

Heroj u pobjedi Dortmunda bio je napadač Niklas Filkrig koji je postigao sva tri pogotka.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su ekipu Bohuma rezultatom 3:1 u 19. kolu Bundeslige.

On je već u sedmom minutu bio precizan iz penala za 1:0, ali je u samom finišu prvog poluvremena Šloterbek postigao autogol za 1:1.

U drugom poluvremenu, Filkrig je postigao nova dva gola. Najprije je u 72. minutu iskoristio asistenciju Sabicera, a potom je u nadoknadi vremena ponovo bio precizan sa bijele tačke za konačnih 3:1.

Nakon tri vezane pobjede, Dortmund je sada ponovo na mjestu koje vodi u Ligu šampiona, sa 36 bodova, tri više od Lajpciga. Bohum je 14. sa 20 bodova.