Nedjelja, 26 Maja, 2024

Bivši vezista Titograda promijenio sredinu: Sanković otišao u Kazahstan

Kao igrač OFK Titograda (tada FK Mladost) bio je jedan od najzahvalnijih vezista u domaćem prvenstvu, na ljeto 2013. godine je pojačao mađarski Ujpešt, a nakon sedam sezona došlo je vrijeme za novu sredinu…

Sanković, Foto: Cdm.me

Dvadesetšestogodišnji defanzivni vezista Bojan Sanković je pojačao kazahstanski Irtiš.

Tim iz Pavlodara se odlučio za Crnogorca, a kazahstanski mediji se pitaju zašto je dobio prednost u odnosu na 29-godišnjeg Mađara Baloža Balega, koji je nekada igrao za Empoli i Leće, jer je navodno i bivši reprezentativac Mađarske nuđen Irtišu.

Novi Sankovićev klub je prošlu sezonu završio na osmom mjestu, ostao je u ligi, a cilj u narednoj sezoni (startuje u martu) je bolji plasman u Premijer ligi Kazahstana.

Irtiš je osnovan 1965, igra na centralnom stadionu u Pavlodaru koji prima 12.000 navijača, trener je Srbin Milan Milanović, a u trofejnoj sali ima šest trofeja pet titula i jedan Kup.

Sanković je za sedam sezona u dresu Ujpešta upisao 162 nastupa i postigao četiri gola.