Petak, 17 Maja, 2024

Arsenalu samo bod

Fudbaleri Arsenala remizirali su na gostovanju kod Sautemptona (1:1), u meču 13. kola Premijer lige.

Ovo je prvi remi za izabranike Mikela Artete u šampionatu, ali su uprkos tome i dalje na čelu tabele sa 28 bodova, dva više od prvaka Mančester sitija.

Sautempton je nakon četiri poraza podigrao formu i ovo mu je sedmi bod u prethodne tri utakmice.

Početak meča nagovještavao je uobičajeno popodne za “tobdžije”, pošto su do vođstva stigli već u 11. minutu.

Vajt je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, odakle ju je pod prečku poslao Granit Džaka.

Do izjednačujućeg pogotka Sautemptona nije bilo puno šansi, a do njega domaći su stigli u 65. minutu.

Sjajno dodavanje Eljunusija iza leđa odbrane Arsenala, rutinski je u gol pretvorio Stjuart Armstrong.

Promjene rezultata više nije bilo, a Arsenal će u narednom kolu dočekati Notingem Forest, dok će Sautempton gostovati Kristal Palasu.