Subota, 27 Jula, 2024

Arsenal u derbiju bolji od Liverpula, Siti nominalno lider

Nakon poraza Liverpula, Mančester siti je nominalno lider, iako ima pet bodova zaostatka, ali i dvije utakmice manje.

Fudbaleri Arsenala savladali su Liverpul na “Emirejtsu” rezultatom 3:1 u derbiju 23. kola Premijer lige.

“Tobdžije” su sada prišle “redsima” na dva boda, treći je Siti sa pet bodova manje od lidera, ali uz dva meča manje…

Domaćin je većim dijelom prvog poluvremena bio bolji rival. Takvu igra naplatio je golom Sake, ali se na veliku pauzu, ipak, otišlo sa neriješenim rezultatom.

Dijas je kaznio neodlučnost Salibe i golmana Raje, stigao do lopte i natjerao Magaljaeša da postigne autogol.

Odlučujući trenutak dogodio se u 67. minutu. Kardinalno su pogriješili Van Dajk i Alison. Holanđanin je pokušao da zagradi Martinelija, koji ga je blago odgurnuo. Van Dajk se potom sudario sa svojim golmanom, a Brazilac sa 13-14 metara poslao loptu u praznu mrežu za 2:1.

Liverpul je u finišu ostao sa igačem manje , jer je isključen Konate, da bi Lenadro Trosar u 92. minutu poslao loptu kroz noge Alisonu za konačnih 3:1.

Mančester junajted je ubjedljivo pobijedio Vest Hem na svom terenu 3:0, dok je Čelsi doživio debakl od Vulverhemptona na “Stamford bridžu” 4:2, u mečevima 23. kola Premijer lige.

(foto: Beta/AP)

Hejlund je doveo “đavole” u vođstvo u 23. minutu, da bi u nastavku Garnaćo sa dva gola ovjerio trijumf.

Junajted je tako preuzeo 6. mjesto od današnjeg rivala i ostao u igri za plasman u Ligu šampiona, jer ima šest bodova manje od Totenhema, osam od Aston Vile, Arsenala i Mančester sitija, s tim da “građani” imaju dvije utakmice manje, a „tobdžije” jednu.

Čelsi je protiv Vuvsa poveo golom Palmera u 19. minutu, ali je potom na scenu stupio Mateus Kunja.

Postigao je het-trik, upisao se i Disasi, da bi konačnih 2:4 postavio Silva u 86. minutu.

Vulverhempton je 10. na tabeli sa 32 boda, a Čelsi je poslije drugog uzastopnog poraza pao na 11. mjesto sa 31 bodom.

Bornmut i Notingem forest su igrali neriješeno 1:1. Klajvert je u 5. minutu doveo “trešnjice” u vođstvo, a remi je potpisao Kalum Hadson-Odoi.