Arsenal pobjedom preuzeo lidersku poziciju

Arsenal je ovom pobjedom preuzeo čelo tabele sa 64 boda, jednim bodom više od Liverpula i dva od Mančester sitija, koji se sjutra sastaju na Enfildu u jednom od derbija cijele sezone.

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Brentford na svom terenu rezultatom 2:1, u utakmici 28. kola engleske Premijer lige.

Nije tim Mikela Artete bio ubjedljiv kao u posljednje vrijeme, bukvalno je “iščupao” tri boda golom Kaija Haverca u 86. minutu, ali je uspio da pokaže šampionski karakter i kada nije išlo, veže osmi ligaški trijumf u nizu.

Brentford je na 15. poziciji sa 26 bodova.

Domaćin je poveo u 19. minutu. Desni bek Ben Vajt je centrirao sa svoje pozicije, a Deklan Rajs je udarcem glavom sa “penaltika” poslao loptu u mrežu, za 1:0.

Brentford je izjednačio u četvrtom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Golman Ramsdejl je napravio katastrofalnu grešku, prilikom ispucavanja lopte u polje. Napucao je napadača gostiju Visu tako da se lopta od njega odbila u mrežu, za 1:1.

Fudbaleri Brentforda su kapitulirali u 86. minutu. Ponovo je ključni centaršut uputio Ben Vajt sa desnog boka, poslije duplog pasa sa Odegardom. Kai Haverc je bio na pravom mjestu i glavom sa pet metara matirao golmana Flekena, za konačnih 2:1.