AO: Federer nakon trilera savladao Milmana

Rodžer Federer plasirao se u četvrto kolo prvog gren slema sezone.

Federer, Foto: Atptour.com

Švajcarac je u nevjerovatnom meču savladao domaćeg tenisera Džona Milmana u pet setova 4:6, 7:6, 6:4, 4:6 i 7:6.

Australijanac je sjajno otvorio meč i prvi došao do brejka za 3:1. Servirao je za set da bi Federer vratio brejk ali odmah u narednom gemu oduzeo servis Švajcarca za set.

U drugom setu oba tenisera su čuvala svoj servis da bi Federer u taj brejku lako s 7:2 izjednačio u setovima.

U trećem setu set se odvijao isto kao i u drugom ali je u završnici Milman podlegao pritisku i izgubio servis u desetom gemu i Federer osvaja set s 6:4.

U četvrtom setu Milman se konsolidovao i s jednim brejkom pri rezultatu 4:3 nije imao problema da privede set kraju s 6:4.

U petom setu viđen je pravi triler. Milman prvi dolazi do brejka pri rezultatu 1:1, ali Federer ga odmah u narednom vraća. Čuvali su svoje servis gemove do kraja seta i igrao se produženi taj brejk. Milman je sjajno igrao i poveo čak 8:4 u odlučujućem taj brejku da bi Federer napravio nevjerovatan preokret i s šest poena u nizu završio meč.

Federer će u narednom kolu igrati protiv 67. reketa svijeta Martona Futsoviča koji je savladao Amerikanca Tomi Pola s 3:0.