ABA: Budućnost ubjedljiva protiv Krke u Morači

Plavi, koji su nastupili sa devet igrača, imali su potpunu kontrolu, rival iz Slovenije nijednog trenutka nije zaprijetio

Dvorana ”Morača” je i 13. put zaredom ostala neosvojiva za košarkaše Krke.

Budućnost je u laganom ritmu ostvarila još jednu, ukupno devetu pobjedu u Admiralbet ABA ligi u sezoni – 110:64.

“Plavi”, koji su nastupili sa devet igrača (nije bilo Edina Atića, Petra Popovića i Igora Drobnjaka), imali su potpunu kontrolu, rival iz Slovenije nijednog trenutka nije zaprijetio…

Odnos snaga na terenu je dozvolio Aleksandru Džikiću da rasporedi minutažu osmorici igrača (nije ulazio samo Filip Barović) i da misli na utorak i gostovanje Burgu u Evrokupu.

Budućnost je već tokom prve četvrtine imala plus 15, prednost je išla i na 19 razlike, ali je Krka do odmora smanjila na sasvim podnošljivih 51:38…

A onda, pravi uvod treće četvrtine za domaćina – ovog puta 13:0 na startu drugog poluvremena koja je goste ”osudila” na novi težak poraz…, nakon što su u Beogradu od Partizana izgubili 92:45.

Dži Džej Sili je sa 21 poenom bio najefikasniji (trojke 3-3), Vili Rid 17, po 15 su postigli Donatas Tarolis (uz 10 skokova) i Zoran Nikolić.