ABA: Budućnost preokretom kreće u plej-of

Podgoričani su u dramatičnom meču u Morači pobijedili Cibonu rezultatom 91:82 i zauzeli treću poziciju pred plej-of gdje će im protivnik biti drugoplasirana Cedevita.

Košarkaši Budućnosti Volija pobjedom zaključuju posljednje kolo regularnog dijela ABA lige.

Izabranici Jasmina Repeše su dobro otvorili meč i nakon prve četvrtine poveli su s 26:21.

U drugom djelu uslijedio je pad Budućnosti što su iskoristili izabranici Ivana Velića i napravili seriju 18:7 i stigli do minus šest 33:39. Međutim “plavi” su se konsolidovali i serijom 12:6 završili poluvrijeme neriješeno 45:45.

U nastavku Zagrebčani su dali gas i veoma brzo napravili seriju 16:4 za minus 12 (61:49). Budućnost opet stiska “reset” i na kraju trećeg djela dolaze na minus dva 66:68.

U zadnjoj četvrtini “plavi” dokazuju da imaju čelične živce i  serijom 25:14 pobjeđuju za konačnih 91:82.

Goga Bitadže je predvodio “plave” s 24 postignutih poena uz četiri skoka, a dvocifren učinak imali su Edvin Klark s 15 i Noris Kol s 11 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Marko Ljubičić s 17 poena uz četiri skoka i tri asistencije.