Utorak, 7 Maja, 2024

1. CFL: Budućnost slavila u Beranama, Dečić preuzeo vrh

Fudbaleri Budućnosti savladali su Jezero u Beranama sa 2:0 u meču osmog kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Perović i Božović, Foto: FK Budućnost

Izabranici Mladena Milinkovića tako su nastavili dobar niz došavši do četvrte uzastopne pobjede.

Prvo gol Budućnost je protiv ekipe iz Plava postigla u 42. minutu kada je pogodio mladi Vasilije Terzić.

Na 2:0 povisio je Draško Božović sa penala u 84. minutu.

Budućnost sada ima 15 bodova, koliko i prvoplasirana Podgorica.

Sutjeska je u Nikšiću bila bolja od lidera Podgorice savladavši je sa 3:0.

Golove za Nikšićane postigli su Vladan Bubanja u 10, Božo Marković u 27. i Milutin Osmajić u 66. minutu.

Sutjeska sada ima 14 bodova, samo bod manje od Budućnosti i Podgorice.

Rudar je u Pljevljima bio bolji od Iskre 4:0. Golove za domaći tim postigli su Striković u 14, Vlaisavljević u 45, Kartal u 73. i Tahirović u 92. minutu.

U meču koji se igrao od 18 sati Zeta je na “Trešnjici” savladala OFK Petrovac sa 1:0 golom Gorana Milojka u 86. minutu.

U posljednjem susretu kola Dečić je na svom terenu savladao OFK Titograd sa 3:0. Prvi gol na meču viđen je u 65. minutu kada je pogodio Kristijan Vuljaj.

Na 2:0 povisio je Ilir Camaj u 84. minutu, da bi isti igrač tri minuta kasnije postavio konačnih 3:0. Ovom pobjedom ekipa iz Tuzi došla je do liderske pozicije na tabeli.

Tabela: Dečić 16, Podgorica 15, Budućnost 15, Sutjeska 14, Zeta 11, Jezero 11, Rudar 9, Iskra 9, OFK Titograd 5, OFK Petrovac 2.