1. CFL: Budućnost proslavila titulu, Titograd hvata slamku spasa

Fudbaleri Budućnosti proslavili su pod Goricom osvajanje pehara šampiona Crne Gore za sezonu 2020/2021.

Trofej im je uručio selektor Crne Gore Miodrag Radulović, nekadašnji trener tima iz Podgorice.

Budućnost je u slavljeničkoj atmosferi savladala Jezero sa 3:2. Domaći su vodili 3:0 golovima Draška Božovića u četvrtom, Petra Grbića u 10. i autogolom Meldina Dreškovića u 11. minutu.

Golove za Jezero postigli su Ndue Mujeci u 24. minutu i Vojin Pavlović u 44. minutu.

Sutjeska je kao gost bila bolja od Podgorice 4:0. Golove za Nikšićane postigli su Milutin Osmajić u 10. i 28. minutu, Aleksa Marušić u 57. (penal) i Nikola Janjić u 59. minutu.

OFK Titograd je kod kuće savladao Dečić sa 1:0 golom Marka Roganovića u 65. minutu, čime je tim sa Starog aerodroma zadržao šanse da uđe u baraž za opstanak u ligi kolo prije kraja.

U prilog im je išao i poraz Petrovca od Zete 0:2. Golove za tim iz Golubovaca postigli su Matija Lambulić 44. i Ivan Vukčević 67. minutu.

Iskra je u Danilovgradu savladala Rudar sa 2:0 golovima Milana Đurišića u osmom i Bogdana Milića u 89. minutu. Ovom pobjedom Iskra je kolo prije kraja došla do situacije da izbjegne baraž i opstane u ligi.

Tabela: Budućnost 82, Sutjeska 57, Dečić 53, Podgorica 52, Zeta 45, Jezero 44, Iskra 43, Rudar 42, Petrovac 31, OFK Titograd 28.