Subota, 27 Aprila, 2024
Rubrika:

Leteći čovjek je upravo dobio dugu cijev iznad glave

Iz bezbjednosnih razloga, za izradu prototipa nije korišćeno prava puška, već njena air soft kopija, koja ispaljuje plastične kuglice. Bez obzira na to, konstruktorima je bilo važno da dokažu da bi Gravity-jev džet pek mogao da se koristi i u vojne svrhe

Britanski inovator Ričard Brauning, čija je kompanija Gravity.co 2017. godine lansirala džet pek inspirisan Ajron Menom, obratio se za pomoć “uradi sam” YouTube zvijezdi Džejmsu Bratonu sa željom da njegovu “letjelicu” opremi automatskim oružjem kojim se upravlja pokretima glave.

Foto: Printscreen YouTube/James Bruton

Braton, i sam veliki fan Ajron Mena, odmah se bacio na posao i razvio sistem koji omogućava upravljanje automatskom puškom pričvršćenom na rame, bez upotrebe ruku.

Iz bezbjednosnih razloga, za izradu prototipa nije korišćeno prava puška, već njena air soft kopija, koja ispaljuje plastične kuglice. Bez obzira na to, konstruktorima je bilo važno da dokažu da bi Gravity-jev džet pek mogao da se koristi i u vojne svrhe.

Brauning, koji je sa svojim Ajron Men džet pekom 2017. godine oborio Ginisov rekord u brzini leta mlaznim odijelom, leteći brzinom od 51,53 kilometara na čas, cio pogonski sistem je smjestio na ruke korisnika.

Iako je time olakšao upravljanje, ruke zbog toga ne mogu da se koriste za druge operacije, kao npr. snimanje i pucanje, a pošto svoj džet pek namjerava da prodaje vojsci i policiji, želio je da pokaže da on, i pored toga, može da bude naoružan.

Zato je Braton u kacigu ugradio senzor koji detektuje u kom smjeru pilot gleda i, potom, prenosi komande mehaničkom sistemu za upravljanje oružjem.

Pitanje je samo da li bi vojnici budućnosti baš voljeli na ramenu da nose automatsku pušku koja će im ispaljivati rafale iza uha, ali njih ionako niko neće ništa pitati ako/kada Brauning sklopi ugovor sa nekom vojskom.

IzvorB92,

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve