Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Veliki korak Budućnosti ka drugoj poziciji

Košarkaši Budućnosti ostvarili su teško izvojevanu pobjedu u 21. kolu Admiralbet ABA lige protiv Igokee u Podgorici, ali napravili još jedan veliki korak ka osvajanju drugog mjesta pred plej-of.

Budućnost je pobijedila Igokeu sa 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23) u meču punom oscilacija i preokreta sa obje strane.

Mnogi su očekivali znatno lakšu pobjedi domaćina, ali je Budućnost odigrala očajnu prvu četvrtinu koju su gosti iz Laktaša iskoristili da več na startu utakmice steknu dvocifenu prednost.

U drugoj četvrtini Budućnost je zaigrala mnogo agresivnije u odbrani i efikasnije u napadu i tada se činilo da je utakmica otišla u smjeru u koji želi i trener Andrej Žakelj, ali je nakon poluvremena ponovo bilo mnogo problema i oscilacija u igri.

Budućnost u naredna dva kola očekuju dva veoma teška meča, prvo gostovanje u Ljubljani Cedevita Olimpiji, a potom i meč za poziciju broj dva protiv Partizana u Podgorici.

BUDUĆNOST VOLI – IGOKEA 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca: 650. Sudije: Obrknežević (Srbija), Vovk (Hrvatska) i Ćalić (Srbija).

Budućnost Voli: Megi 13 (5-5), Frimen, SLAVKOVIĆ 4 (2-2), Makundu 5 (2-1), Ferel 18, DŽONS 4 (2-2), Jagodić-Kuridža, TANASKOVIĆ 9 (2-1), RAJT 6 (3-2), Popović 8 (1-0), POL, Kamenjaš 12 (4-4).

Igokea: Kondić 9 (3-3), BOŠKOVIĆ 2, FILIPOVIĆ 12 (2-2), Stanković, Jošilo 19, NAKIĆ 8 (2-2), MILOSAVLJEIĆ 21 (6-6), MARIĆ 5 (2-1), Karmajkl, Radošić, Jeremić.