Subota, 27 Jula, 2024

Vaterpolo: Jug iz Dubrovnika stigao do devetog evropskog trofeja

Vaterpolisti Juga odigrali su sjajno na finalnom turniru Evrokupa, koje je odlično organizovano u Rijeci.

Izabranici Vjekoslava Kobešćaka, pobijedili su španski Sabadelj u polufinalu sa 11:7, a zatim su u finalu bili bolji od domaćina, ekipe Primorja sa 12:6 (3:1, 1:1, 6:2, 2:2).

Prevagu na tasu Juga, doneli su Serhi Kabanjas i Hejns Daube sa po tri, odnosno Maro Joković sa dva gola.

Kod Primorja, Tin Brubnjak i Jaša Kadivec su postigli po dva gola.

Bazen u Rijeci je bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Jug nije bio impresioniran. Dobio je prvu dionicu sa 3:1, vodio je na poluvremenu sa 4:2, a zatim dobio treću sa 6:2 i slavlje je moglo da počne.

Ekipa iz Dubrovnika je osvojila deveti evropski trofej. Četiri puta je bila šampion Evrope, dva puta je osvojila Evrokup, dva puta je bila najbolja u Superkupu.

Pored evropskih trofeja, Jug je četiri puta bio najbolji u Regionalnoj ligi, 17 puta je bio šampion Hrvatske, a osvojio je i 14 trofeja u Kupu.

U borbi za treće mesto, Sabadelj je pobijedio Špandau sa 9:2 (1:0, 2:1, 3:0, 3:1). Reprezentativci Crne Gore, Averka i Vidović su postigli tri, odnosno dva gola.