EP: Danci prejaki za lavove u Debrecinu

Desetkovani lavovi imali su periode kvalitetne igre, ali se pobjeda aktuelnog svjetskog prvaka nijednog trenutka nije dovodila u pitanje

Crnogorska rukometna reprezentacija izgubila je od Danske 30:21 na otvaranju Evropskog šampionata u Mađarskoj i Slovačkoj.

Desetkovani ”lavovi” imali su periode kvalitetne igre, ali se pobjeda aktuelnog svjetskog prvaka nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Naš nacionalni tim je zbog pozitivnih testova na koronu nastupio bez Miloša Božovića, Nebojše Simovića, Stevana Vujovića i Stefana Čavora a na klupi nije bilo ni selektora Zorana Roganovića.

Deset minuta trajao je otpor Crne Gore, a onda je Danska serijom od četiri gola stekla visokih 8:4.

Do odlaska na odmor razlika je konstantno rasla, pa je svjetski prvak već u prvom dijelu riješio pitanje pobjednika (18:10).

U nastavku Danci su smanjili gas, pa je duel u Debrecinu protekao u ravnopravnoj borbi.

U redovima crnogorske selekcije najbolji utisak ostavio je Branko Vujović, strijelac osam golova.

Kod Danske čak deset pogodaka ponajboljeg igrača na svijetu, Mikela Hansena.

Ipak, za igrača utakmice proglašen je golman skandinavske reprezentacije Landin Jakobsen.

”Lavovi” takmičenje u grupi A nastavljaju u subotu od 18 sati kada će im rival biti Sjeverna Makedonija.

Danska – Crna Gora 30:21 (18:10)

Kraj. Danska je pokazala svoj kvalitet i zasluženo savladala našu selekciju s 30:21.

55’ – Serija Danaca koja stiče najvećih plus devet, ali ”lavovi” uzvraćaju preko Grbovića i Vujačića za 27:20.

48’ – Branko Vujović iz kontre smanjuje na 23:18. Crna Gora vodi 8:5 u drugom poluvremenu.

46’ – Prvi pogodak Kaluđerovića na Evropskim šampionatima. Crna Gora za nijansu bolja od Danaca u drugom dijelu. 22:16.

43’ – Danska ponovo stiže do rekordnih plus osam, ali u narednom napadu Branko Vujović bombom smanjuje rezultat. 22:15.

39’ – Koriste naši činjenicu da imaju dva igrača u polju. Radović je sa krila savladao Landina, a onda nakon kontranapada upisao se i Miloš Vujović. 21:14.

35’ – Imali su naši napad da smanje na 18:13, ali je Radović nakon prodora kroz sredinu gađao preko prečke. U sljedećoj akciji Mensa Larsen je matirao Matovića za plus sedam. 19:12.

31’ – Nastavlja se meč u Debrecinu i odmah pogodak Branka Vujovića. Prilikom doskoka zakačio ga je Landin i naš reprezentativac se uz pomoć saigrača seli na klupu. Utisak je da ipak nije riječ o težoj povredi. 18:11.

Poluvrijeme. Velika prednost Danske nakon 30 minuta igre u Debrecinu koji vode 18:10. Glavnu ulogu imaju Hansen koji je dao sedam golova bez promašaja i golman Landin koji brani izvrsno. U našim redovima četiri pogotka Branka Vujovića.

28’ – Landin lako brani šut Anđelića, a u kontri Svan Hansen lobuje Simića i donosi Dancima plus šest. 16:10.

24’ –  Prilično dobro igraju ”lavovi”, ali Landin u više navrata spasava gol Danaca. Zicer pri vođstvu rivala 14:9 ne koristi Čepić.

20’ – Tajm-aut Draška Mrvaljevića urodio je plodom. Dva brza gola ”lavova” preko Čepića i Vujovića i sada je 12:8 za svjetskog prvaka.

15 – Danci preuzimaju kontrolu u meču i imaju plus četiri, dok Landin brani još jedan sednerac ovog puta Vasku Ševaljeviću. 9:5.

10’ – Miloš Vujović ne koristi sedmerac. Odbranio je Landin i ostaje 5:4.

7’ – Novi gol beka Branka Vujovića, neriješeno je ponovo u Debrecinu. 3:3.

3’ – Danci su iskoristili dva uvodna napada, poveli sa 2:0, a onda su ”lavovi” odgovorili istom mjerom. Najprije spektakularan gol Miloša Vujovića, a onda je poslije prodora pogodio i Branko Vujović. 2:2.

1’ – Počeo je okršaj u Debrecinu i odmah pogodak Danaca. 1:0.

U znatno oslabljenom sastavu ”lavovi” u grupi A igraju protiv Danske i svaki rezultat osim poraza bi bilo veliko iznenađenje.

U timu nema selektora Zorana Roganovića, a umjesto njega će na klupi biti direktor Draško Mrvaljević, a od igrača nedostaju Stefan Čavor, Stevan Vujović, Nebojša Simović, Miloš Božović (koronavirus), povrijeđeni Igor Bakić, te Arsenij Dragašević, Vladan Lipovina…

Dobra vijest je da se timu priključio kapiten Vasko Ševaljević koji je dobio negativan rezultat na posljednjem PCR testiranju i konkurisaće za večerašnji meč.

Podsjetimo se, u grupi A ranije večeras su meč odigrali Slovenija i Sjeverna Makedonija gdje su slavili Slovenci 27:25.

Crna Gora u subotu igra protiv Sjeverne Makedonije od 18 časova.

Prolaz u narednu fazu izboriće dvije najbolje selekcije.