I vaterpolisti bez polufinala: Ajkule zakazale u napadu i ubjedljivo poražene od Grčke

Nakon što su naše rukometašice kasno večeras poražene od Rusije u četvrtfinalu 26:32, ni ''ajkule'' nijesu bile raspoložene i poražene su ubjedljivo od Grka 10:4

Vaterpolisti Crne Gore nijesu izborili plasman u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Nakon što su naše rukometašice kasno večeras poražene od Rusije u četvrtfinalu 26:32, ni ”ajkule” nijesu bile raspoložene i poražene su ubjedljivo od Grka 10:4.

Našu selekciju sada čeka borba za plasman od 5. do 8. mjesta.

Opet su ”ajkule” podbacile u napadu, a kako će da se završi meč moglo je da se nasluti u drugoj četvrtini kada su Grci počeli da pogađaju mrežu odličnog Slavena Kandića.

Da nema ništa od polufinala postalo je jasno početkom treće četvrtine kada su u razmaku od minut s pravom zamjene isključeni Vladan Spaić i Draško Brguljan.

Grci su to znali da iskoriste, a ”ajkule” su posljednji trzaj imali početkom posljednje četvrtine kada su promašili napad s igračem više kod rezultata 6:3.

Jedini strijelci za tim Vladimira Gojkovića bili su Aleksandar Ivović (dva gola), Brguljan i Uroš Čučković.

A kako je napadački bila raspoložena naša reprezentacija najbolje oslikava to što od 10 napada s igračem više nije iskoristila nijedan.

Grčka – Crna Gora 10:4 (1:0, 2:1, 3:1, 4:2)

IV četvrtina:

10:4 – I to je to. Grci su zasluženo prošli u polufinale. Crna Gora je dosta dobro funkcionisala u odbrani u prvoj polovini meča, ali neefikasnost u napadu je ključna za pobjedu Grčke.

10:4 – Grci su nezaustavljivi i pogodak Kapotsisa.

9:4 – Drugi pogodak Ivovića, ali ovdje je sve praktično riješeno.

9:3 – Peti gol Genidunijasa za plus šest.

8:3 – Plus pet za Grke i prvi pogodak Agiropulusa.

7:3 – Grčka koristi igrača više i pogađa Papanastasiu za plus četiri.

6:3 – Pogodak za Crnu Goru i Uroš čučković smanjuje na minus tri.

6:2 – Prvi napad u posljednjoj dionici pripada Grcima. Po dva sprinta su osvojile obje selekcije.

III četvrtina:

6:2 – Kraj treće dionice. Ajkule su mnogo griješile u napadu što je stiglo na naplatu. Grci su postigli tri pogotka, dok naši vaterpolisti samo jedan.

6:2 – Konačno pogodak za naše momke i strijelac je Aleksandar Ivović.

6:1 – Grci imaju plus pet i četvrti pogodak Genidunijasa, drugi s penala.

5:1 – Treći gol Genidunijasa za plus četiri. Naši vaterpolisti ne znaju za pogodak još od prvog minuta druge četvrtine kada je mrežu Grka zatresao Brguljan.

4:1 – Grčka stiže do velikih plus tri nakon novog pogotka Genidunijasa, ovog puta s pet metara.

3:1 – Prvi napad u trećem kvartalu pripao je Grcima.

II četvrtina:

3:1 – Kraj druge četvrtine. Nešto otvoreniji meč u odnosu na prvu dionicu i Grci su opet izašli kao pobjednici s dva pogotka u odnosu na jedan naših vaterpolista. Slijedi kratka pauza.

3:1 – Plus dva za Grčku nakon pogotka Gjuvetsisa.

2:1 – Grci ponovo vode nakon srećnog pogotka Fudulisa.

1:1 – Izjednačenje i ekspresan pogodak kapitena Brguljana. Fenomenalan pogodak.

1:0 – Prvi napad u drugoj četvrtini opet je pripao ”ajkulama”

I četvrtina:

1:0 – Kraj prve četvrtine. Odbrana je bila dominantna kod obje selekcije i viđen je samo jedan pogodak za Grčku.

1:0 – Prvi gol u meču postiže Genidunijas nakon sjajne parabole.

0:0 – Počeo je četvrtfinalni meč i prvi napad pripada našim vaterpolistima.

”Ajkule” u četvrtfinalu igraju protiv vaterpolista Grčke i žele da nastave fantastičan niz gdje su slavile u tri posljednja okršaja.

Izabranici Vladimira Gojkovića na putu do četvrtfinala su imali dvije pobjede protiv Australije (10:15) i Kazahstana (19:12), uz tri poraza protiv Španije (6:8), Hrvatske (13:8) i Srbije (13:6) i kao četvrtoplasirana prošla iz grupe B.

S druge strane Grčka je kao prvoplasirana prošla grupu A s četiri pobjede protiv Mađarske (9:10), Japana (10:9), Južne Afrike (5:28) i SAD (14:5) uz remi protiv Italije (6:6).

”Ajkule” i ”heleni” su dosad odigrali 15 međunarodnih susreta i naši vaterpolisti su slavili 10 puta od kojih u tri posljednja na olimpijskim kvalifikacijama (4:8 i 10:9) i polufinalu Svjetske lige ove godine (4:8).