Petak, 26 Aprila, 2024

Crveni prokockali plus deset protiv Francuza na startu Mundokvalifikacija

Crnogorski košarkaši imaju za čim da žale nakon prve utakmice kvalifikacija za Mundobasket.

Propustili su veliku šansu da sruše favorita – poraženi su od Francuske u Pou rezultatom 73:67.

Imala ja naša selekcija i plus 10 u trećoj četvrtini, ali nije bilo dovoljno, jer je Francuska u posljednjih 10 minuta pokazala zašto je to što jeste.

Vladimir Mihailović je sa 23 koša predvodio naš tim (trojke 7-5), Kobs je upisao 16, uz sedam asistencija, Dino Radončić 11…

Luj Labejri je bio najefikasniji u Francuskoj (18).

Crna Gora u ponedjeljak u Podgorici igra sa Portugalom, koji je večeras izgubio od Mađarske na svom terenu – 81:75.

Tok meča:

IV četvrtina:

73:67 – Kraj!. Trijumf Francuske iako je naša selekcija dugo vodila, u trećoj četvrtini imala i 10 poena prednosti.

73:67 – Mihajlović pogađa za tri 13 sekundi prije kraja meča ali zaostatak je i dalje velikih minus šest.

72:64 – Francuska ima osam poena prednosti, posljednji je minut.

70:64 – Zakucavanje Kordinijea za plus šest. Minus i 52 do kraja, tajm-aut Radovića.

65:63 – Pet vezanih poena Langa, nakon što je Nikolić prethodno poentirao za novi preokret Francuza.

60:61 – Francuska je na minus jedan nakon nove trojke Langa. Tajm-aut Radovića na pet minuta i 46 sekundi prije kraja.

57:59 – Nemanja Radović prekida seriju rivala na pravi način – trojkom za plus pet, ali je odmah vratio Lang.

54:56 – Francuska je u seriji 8:0, pa je sada na minus dva.

51:56 – Francuska je poenima Lakomba otvorila posljednju četvrtinu. Sada je plus pet za naš tim.

III četvrtina:

49:56 – Tehničku je dobio Kobs zbog prigovora, Francuska je smanjila na minus sedam i time je završena treća četvrtina.

46:56 – Ogroman nalet naših momaka za velikih plus deset. Prvo je Radončić poentirao uz bacanje, da bi mu se priključio Kobs pogotkom za tri.

46:50 – Opet Mihailović i njegova trojka za plus četiri. Upisao je 20 poena, i to mu je četvrta trojka iz isto toliko pokušaja.

44:47 – Mihailović je stigao do 17 poena, Crna Gora ima plus tri.

40:41: Kobs je uzvratio trojkom za novi preokret.

40:38 – Počela je treća četvrtina i prvi poentiraju Francuzi zakucavanjem Kordinijea.

II četvrtina:

38:38 – Radončić realizuje 1/2 bacanja, Noua pogađa za tri, dok Radović promašuje svoj pokušaj za tri i na poluvremenu je potpuni egal. Slijedi pauza!!!

35:37 – Faul Kobsa u napadu, a onda tehnička greška selektora Radovića. Francuzi su to iskoristili da smanje na minus dva.

32:37 – Novi tajm-aut Francuza nakon poena Kobsa. Naša selekcija čuva prednost, ima plus pet na dva minuta i 35 sekundi prije kraja druge dionice.

32:35 – Spasojević trojkom vraća plus pet, uzvraća Kordinije zakucavanjem.

28:32 – Mihailović je pogodio do sada sve što je šutirao sa distance – postigao je trojku za plus sedam, ali mu se revanširao Kordinije.

23:27 – Lajberi pravi novu seriju za minus četiri.

19:27 – Mihailović je vezao pet poena i natjerao Kolea na tajm-aut – Crna Gora vodi plus osam.

17:22 – Francuska smanjuje zaostatak na minus pet na startu druge četvrtine vezanim poenima Lajberija,

I četvrtina:

13:22 – Nemanja Radović vezuje dva uspješna napada i Crna Gora s plus devet završava prvu četvrtinu. Kobs je najuspješniji u našim redovima sa osam poena.

13:18 – Kobs je promašio zicer, a Lakomb na drugoj strani lagano poentirao za minus pet.

11:17 – Trojka Mihailovića za plus osam, smanjuje Lakomb za minus šest.

5:12 – Kobs je pogodio uz faul, a onda iskoristio i dodatno slobodno bacanje za plus sedam.

5:7 – Radončić je trojkom odgovorio na trojku Lajberija za novu prednost i plus dva.

2:4 – Zakucavanje Nikolića, pa poeni Spasojevića, vodi naša selekcija dva razlike.

Počeo je meč u Pou, petorka Crne Gore je: Kobs, Popović, Radončić, Spasojević, Nikolić.

“Crveni” su oslabljeni, nema Bojana Dubljevića, Marka Todorovića, Nikole Ivanovića, Jovana Kljajića…, kao i igrača iz NBA Nikole Vučevića i Marka Simonovića.

A i da su svi oni tu, teško da bi situacija bila drugačija – “trikolorima” jednostavno pripada uloga velikog favorita.

U grupi su još i Mađarska i Portugal, koji je naredni rival izabranika Boška Radovića.

Taj duel je na programu u ponedjeljak u Podgorici.

Tri ekipe iz ove kvalifikacione runde prolaze u narednu fazu.