Lavice teško poražene od Slovenije na startu SP

Izabranice Bojana Popović glatko su izgubile od selekcije Slovenije 28:18. ''Lavice'' su podbacile u susretu sa selekcijom koju s klupe predvodi naš trofejni stručnjak Dragan Adžić

Ubjedljiv poraz crnogorskih rukometašica Crne Gore na startu Svjetskog šampionata u Španiji.

Izabranice Bojana Popović glatko su izgubile od selekcije Slovenije 28:18.

”Lavice” su podbacile u susretu sa selekcijom koju s klupe predvodi naš trofejni stručnjak Dragan Adžić.

Početak je bio obećavajući, Crna Gora je povela 4:3, a onda potpuno stala.

Čak 15 minuta naš nacionalni tim bio je bez postignutog gola, što je Slovenija iskoristila da napravi seriju 7:0 i stekne ubjedljivu prednost.

Na poluvremenu je bilo 16:8, što je u nastavku bilo nedostižno za Jovanku Radičević i saigračice.

Slovenija je u jednom trenutku imala i +12 (27:15), pa se do kraja meča samo postavljalo pitanje konačne razlike.

Crna Gora za dva dana protiv Angole igra ključni meč za plasman u glavnu rundu takmičenja.

Afrička selekcija je danas, u prvom kolu grupe A, izgubila od Francuske 30:20.

Crna Gora – Slovenija 18:28 (8:16)

Kraj meča. Slovenke su zasluženo slavile 18:28 protiv naše selekcije koju je s klupe vodio dugogodišnji selektor Dragan Adžić.

55’ – Izabranice Dragana Adžića ništa ne prepuštaju slučaju i drže velikih plus 11 pred zadnjih pet minuta meča. 17:28.

50’ – ”Lavice” bez rješenja u napadu pored raspoložene golmanke Pandžić, Babović je imala tri odbrane u nizu, ali nije upisala četvrtu i Slovenke imaju maksimalnih plus 12. 15:27.

44’ – Slovenija ne posustaje, Zulić postiže pogodak za 14:25 i primorava Bojanu Popović na novi tajm-aut.

39’ – Gomilar Zikero, pa Zulić donose Slovenkama rekordnih plus deset. 12:22.

36’ – Grbić je naša najraspoloženija igračica, stiže njen peti gol, ali Slovenija i dalje ima sigurnu prednost. Semafor pokazuje 12:19. Isključena je Vukčević.

34’ – Napadački, dobar početak drugog dijela – tri brza gola, ali je razlika neznatno smanjenja. Slovenke vode 11:18.

31’ – Nastavlja se meč u Granoljersu i odmah pogodak Slovenki za 8:17 i novu maksimalnu prednost.

Poluvrijeme. Nakon prvih 30 minuta Slovenke vode 8:16. ”Lavice” su dobro počele i vodile 4:3, nakon čega su Slovenke nadahnute golmankom Pandžić napravile preokret i stekle ozbiljnu prednost. Slijedi pauza i ostaje 30 minuta nade za naše djevojke da naprave ogroman preokret.

27’ – Ni igračica više ”lavicama” ne pomaže da smanje zaostatak. Radičević pogađa sa krila za 8:15. Pandžić, golmanka Slovenije, sakupila je 10 odbrana.

23’ – Efektan pogodak Grbić. Crna Gora je na minus šest. 7:13.

20’ – Raste razlika, ne pomaže ni promjena na golmanskoj poziciji. Nenezić je zamijenila Babović. Slovenija vodi sa 4:11, ali konačno Pavićević prekida post. Gotovo 15 minuta je naša selekcija bila bez gola. 5:11.

18’ – Slovenke su u naletu, Beganović pogađa za 4:9, Crna Gora više od deset minuta bez postignutog gola. Pandžić izvrsno brani, naše promašuju zicere.

15’ – Naše djevojke bez sreće u napadu. Pletikosić promašuje sedmerac, a Radičević pogađa prečku u nardenom napadu i Omoregi to kažnjava pogotkom za plus četiri Slovenki. Crna Gora deset minuta ne zna za pogodak. 4:8.

12’ – Prvi put na utakmici Slovenija ima dva gola viška. Gros ponovo precizna iz sedmerca, pritom je na dva minuta isključena Radičević. 4:6.

8’ – Isključena je Vukčević, Gros koristi penal i poravnava na 4:4.

5’ – Tvrda borba i potpuni egal na startu meča. Nakon uvodnog pogotka Pletikosić, Slovenke prave preokret, ali Radičević s dva pogotka s linije sedam metara anulira prednosti rivalki. 3:3.

1’ – Počeo je meč u Granoljersu i prvi napad je za naše djevojke.

Izabranice Bojane Popović u okviru grupe A u Granoljersu igraju protiv reprezentacije Slovenije na čijoj je klupi bivši selektor naše reprezentacije Dragan Adžić.

U odnosu na Olimpijske igre u Tokiju “lavice” su oslabljene i podmlađene na turniru, boriće se za prolaz u drugu fazu, u grupi u kojoj su i veliki favorit Francuska i Angola.

Zbog toga je meč sa Slovenijom jedan od dva ključna, a zadatak težak, još teži jer Slovenke sa klupe vodi dugodišnji selektor Crne Gore Dragan Adžić.

Crna Gora je dobila je svih pet mečeva protiv Slovenije na evropskim ili svjetskim šampionatima.