Ajkule među osam najboljih na svijetu: Crna Gora savladala Japan

Ulogu junaka prigrabio je fenomenalni Dejan Lazović koji je imao 20 odbrana. Crna Gora će 29. juna u četvrtfinalu igrati protiv Španije

Vaterpolisti Crne Gore uspjeli su poslije velike borbe, pravog rata nerava u bazenu da pobjede više nego atipičnu i do fanatizma borbenu selekciju Japana sa 10:9 (3:1, 2:5, 3:2, 2:1), pa će u četvrtfinalu igrati protiv Španije.

Ulogu junaka prigrabio je fenomenalni Dejan Lazović koji je imao 20 odbrana.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Miroslav Perković tri, Bogdan Đurđić i Dušan Matković po dva, Vasilije Radović, Konstantin Averka i Marko Petković po jedan. Strijelci za Japan, bili su: Takata dva, Adači, Suzuki, Date, Inaba, Okava i Araki po jedan.

Izabranici Vladimira Gojkovića uspjeli su da neutrališu blago rečeno atipične Japance u prvoj dionici. Briljirao je na golu Dejan Lazović, koji je nanizao osam odbrana. S druge strane rješenje za presing po cijelom bazenu, uspjeli su da pronađu Vasilije RadovićKonstantin Averka i Dušan Matković – 3:1.

Crna Gora je povela sa 4:1 preko Bogdana Đurđića, ali je Japan prilično brzo uspio da napravi seriju od 4:0, stigne do preokreta – 5:4. Lazovićevu mrežu su pogađali ArakiTakata, Okava i Akaši. Veliki nalet Japan, uspio je da zaustavi Miroslav Perković. Na kraju ovog perioda igre, Japan je vodio sa 6:5, a prednost Japancima donio je Jusuke Inaba.

Tokom treće deonice, uslijedio je rat nerava. Matković je pogodio za 6:6, Takata za 7:6, a Perković za 7:7. Suziki je kaznio promašaj Perkovića za 8:7. Lazović je skinuo zicer, a Perković pogodio za 8:8.

Uslijedila je posljednja četvrtina. Bogdan Đurđić je pogodio za 9:8. Lazović je upisao 19. odbranu, a Marko Petković pogodio za 10:8. Araji je smanjio na 9:10, ali je Crna Gora ljubomorno čuvala loptu i pobjedu do kraja meča.

Crna Gora će 29. juna u četvrtfinalu igrati protiv Španije.

UŽIVO:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

10:9 – Rai smanjuje, još 67 sekundi.

10:8 – Koristimo još jedan napad sa čovjekom više preko Marka Petkovića. Još tri i po minuta.

9:8 – Ponovo vodimo, lijep gol Đurđića sa igračem više. Malo manje od šest minuta do kraja.

TREĆA ČETVRTINA:

8:8 – Perković sa igračem više za novo izjednačenje. Prethodno su Japanci imali veliku šansu, ali je “skinuo” Lazović zicer.

7:8 – Suzuki vraća vođstvo Japanu. Slabo su se naši organizovali u odbrani nakon neiskorišćenog napada i stigla je kazna.

7:7 – Uzvraćamo sa čovjekom više u bazenu preko Perkovića.

6:7 – Takata nakon isključenja našeg golmana Lazovića.

6:6 – Dobro otvaramo drugi dio meča. Kontra “ajkula”, asistencija Petkovića i gol Matkovića.

DRUGA ČETVRTINA:

Slaba četvrtina Crne Gore, čak pet primljenih golova i Japan na polovini utakmice vodi 6:5.

5:6 – Poslije isključenja Čučkovića pogodak Inabe.

5:5 – Miroslav Perković prekida seriju Japana. Konačno je prošla akcija sa našim centrom, kojem je asistirao Čučković.

4:5 – Adaći iz peterca, preokret azijske selekcije. Naši su u prethodnih nekoliko napada pokušavali preko centra Perkovića, nisu napravili rezultat, što je rival znao da kazni.

4:4 – Okava sa igračem više za izjednačenje. Pad u igri “ajkula” koriste Japanci sa tri gola u nizu.

4:3 – Loša reakcija naše odbrane i pogodak Takate.

4:2 – Prekidaju Japanci našu seriju. Gol Arakija.

4:1 – Bogdan Đurđić iz peterca, raste prednost “ajkula”.

PRVA ČETVRTINA:

3:1- Dušan Matković daje pogodak u prvoj situaciji na meču sa igračem više.

2:1 – Averka iz peterca, brzo su naši preokrenuli.

1:1 – Vasilije Radović daje prvi gol za naš tim. Polukontra i realizacija mladog vaterpoliste.

0:1 – Prvi pogodak na utakmici daju Japanci. Brza akcija i gol Datea.

Najava meča:

Crnogorski vaterpolisti igraju protiv Japana (14.00) za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Pred “ajkulama” je najvažniji meč od starta šampionata u Mađarskoj.

Pobjeda naš tim vodi među osam najboljih, čime bi ispunili cilj postavljen pred odlazak na prvenstvo.

U grupnoj fazi Crna Gora je izgubila od Mađarske, a pobijedila Gruziju i Brazil.

Japanci su u preliminarnom dijelu takmičenja znali da namuče i favorite poput Hrvatske, ali je naša selekcija svakako favorit u današnjoj utakmici.