Crna Gora rutinski protiv Portugala u Podgorici

Crnogorski košarkaši pobijedili su Portugal 83:69, u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Tokom cijele utakmice vodila je ekipa Boška Radovića, a uporni gosti uspijevali su da se u nekoliko navrata vraćaju u meč.

Već u prvoj četvrtini naš tim je imao 10 poena viška, tokom drugog perioda i plus 11, ali je do odmora Portugal smanjio na minus pet.

Početak posljednje četvrtine bio je odličan za Crnu Goru. Raspucao se Vlado Mihailović, pa je naš tim došao do 14 poena prednosti.

Opet se Portugal vratio, stigao do 61:56, ali je Kobs u posljednjem napadu fauliran na šutu za tri, pa je sa linije bacanja povećao prednost pred završni period.

Crnogorski košarkaši snažno su ušli u posljednju četvrtinu, poveli sa 20 razlike i riješili utakmicu, ali su gosti u finišu ublažili poraz.

Nakon dva kola naši momci imaju polovičan učinak u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora – Portugal 83:69 (24:14, 17:22, 23:20, 19:13)

IV četvrtina:

83:69 – Kraj meča. Crna Gora je zasluženo slavila protiv Portugala s 14 poena razlike, i napravila veliki korak ka plasmanu na Mundobasket.

80:69 – Opet su se naši opustili, smanjuje Portugal nakon trojke Brita na plus 11 u posljednjem minutu, ali je meč riješen.

79:59 – Nevjerovatna serija Crne Gore za ogromnih plus 20. Gosti su postigli samo tri poena u posljednjoj četvrtini.

73:56 – Trojka Radovića, nova maksimalna prednost.

66:56 – Kobs pogađa oba slobodna bacanja, ponovo dvocifrena prednost.

III četvrtina:

64:56 – Džastin Kobs pogađa tri slobodna bacanja. Kraj treće četvrtine, Crna Gora ima plus osam.

57:50 – Gosti serijom 6:0 prilaze na sedam poena zaostatka.

54:40 – Trojka Kobsa za plus 12, pa dva poena Radončića sa penala za novu maksimalnu prednost.

49:40 – Odlična rola Mihailovića i njegov osmi poen u 3. četvrtini

Francuska je opravdala ulogu favorita i savladala u gostima Mađarsku – 78:54.

44:39 – Počelo je drugo poluvrijeme, Portugalci pogađaju trojku, potom odgovara Mihailović.

II četvrtina:

41:36 – Gotovo je prvo poluvrijeme, Crna Gora vodi plus pet. Portugal je na startu vodio 3:0, pa 6:2, ali je Crna Gora ubrzi stekla prednost, u 2. četvrtini nakon trojke Vladimira Mihailovića imala i maksimalnih 11 poena prednosti – 32:21. Džastin Kobs je ubacio 12, Nemanja Radović 10 poena.

40:32 – Odlična akcija, odličan protok lopte, trojka Kobsa za plus osam.

35:28 – Crna Gora večeras odlično šutira slobodna bacanja. Devet od deset puta igrača Boška Radovića su bili precizni. Sada je dva bacanja pogodio Zoran Nikolić

32:24 – Trojka Vladimira Mihailovića, potom na isti način odgovaraju Portugalci. Plus osam za Crnu Goru.

29:21 – Nemanja Radović već ima 10 poena, Crna Gora vodi plus osam.

27:21 – Tehnička greška dosuđena je selektoru Portugala, Mariju Gomešu. Kobs, pa Radović prekidaju seriju Portugalaca.

24:21 – Serija Portugala 7:0, Crna Gora bez poena u drugoj četvrtini.

I četvrtina:

24:14 – Kraj prve četvrtine i ”crveni” imaju plus deset. Po šest poena Radovića i Kobsa.

20:10 – Pogađa i Nemanja Radović, Crna Gora prvi put ima dvocifrenu prednost.

18:10 – Kobs poentira za plus osam, selektor Portugala je tražio minut odmora.

14:8 – Spasojević nakon ofanzivnog skoka pogađa za dva poena, potom i dodatno bacanje za plus šest.

11:8 – Kobs sa penala siguran na jednoj strani, pa Brito u kontri – plus jedan za Crnu Goru. Sada je i Zoran Nikolić pogodio oba slobodna bacanja za plus tri.

7:6 – Prvi poeni Žugića, onda i Zorana Nikolića. Crna Gora pravi preokret.

2:6 – Dvije trojke Portugala, gosti vode plus četiri.

0:0 – Počeo je meč. U prvoj petorci Crne Gore je i Fedor Žugić, koji nije igrao protiv Francuske. Žugić bi trebalo da zamijeni povrijeđenog Petra Popovića

”Crveni” su prije tri dana u Pou igrali odlično, vodili više od 30 minuta i umalo postali prva selekcija koja je u zvaničnim duelima savladala Francusku u hramu njene košarke. Nažalost, u finišu su posustali u odbrani i izgubili 73:67.

Za razliku od utakmice sa Francuskom, večeras neće biti povrijeđenog Petra Popovića.

Njegovo odsustvo, ipak, ne bi smjelo da utiče na ambicije, jer je Crna Gora i u slabijem sastavu od ovog koji će večeras izaći na parket, ljetos savladala Island i Dansku, ekipe sličnih kvaliteta kao tim sa Pirineja. Oprez je, međutim, prisutan.

Portugal je u prvom kolu, na domaćem terenu, poražen od Mađarske.