Košarkaši nakon drame poraženi od Mađara u Podgorici

Neočekivan poraz, nakon ubjedljive pobjede nad istim rivalom prije tri dana  u gostima, drugi u grupi

Crnogorski košarkaši su poraženi od Mađarske 84:88 i time su propustili šansu da večeras osiguraju plasman u drugu fazu kvalifikacija za Mundobasket.

Neočekivan poraz, nakon ubjedljive pobjede nad istim rivalom prije tri dana  u gostima (83:67), drugi u grupi.

Mađarska je zasluženo slavila, vodila je tokom cijelog meča, a u posljednjoj četvrtini došla do trijumfa, nakon što je 3. period završen 59:59.

Mnogo izgubljenih lopti (ukupno 17, 11 u prvom poluvremenu), devet promašenih bacanja, loših reakcija u odbrani – “crveni” su bili znatno slabiji nego u Debrecinu, a Mađari organizovaniji i precizniji nego u tom duelu.

Propuštena je velika šansa da se u odlučujuću fazu prenese dovoljan broj bodova da šanse za plasman na Eurobasket budu prilično realne.

Džastin Kobs je postigao 21 poen, Vladimir Mihailović 18, Nemanja Radović 15 za Crnu Goru.

David Vojvoda je vodio Mađarsku sa 24 poena.

Crna Gora – Mađarska 84:88 (14:17, 21:23, 24:19, 25:29)

IV četvrtina:

84:88 – To je to i Mađarska je ipak nadmudrila Crnu Goru u Podgorici.

84:86 – Uzbudljiva završnica i Mađari imaju dva poena viška pet sekundi prije kraja meča, Ivković traži tajm-aut.

81:85 – Trideset sekundi prije kraja, Mađarska ima četiri poena prednosti i napad.

79:83 – Vrlo važni poeni Kobsa uz faul za minus četiri.

76:81 – Radončić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za minus pet.

73:81 – Mađari održavaju plus osam dva ipo minuta prije kraja meča.

73:79 – Trojka Kobsa za minus šest na tri minuta prije kraja.

68:76 – Čuvaju Mađari prednost, imali plus osam na četiri minuta prije kraja.

66:73 – Mihailović je smanjio prednost rivala.

64:73 – Loš napad Crne Gore, pa laka reazlizacija Mađarske za devet poena razlike. Serija gostiju 7:0.

64:71 – Plus sedam ima Mađarska sedam minuta prije kraja. Tajm-aut Radovića.

64:69 – Ponovo trojka Mađara, sada Alena.

64:66 – Mihailović je vratio trojku, opet je minus dva.

61:61 – Zakucao je Nikolić za novo izjednačenje.

59:61 – Mađarska ima dva poena prednosti na početku 4. četvrtine.

III četvrtina:

59:59 – Završena je treća četvrtina i potpuni je egal pred posljednjih deset minuta.

56:57 – Serija Crne Gore koja dolazi na samo minus jedan.

46:54 – Ogroman nalet Mađara koja ima maksimalnih plus deset, Kobs prekida.

42:46 – Teška trojka Vojvode, Mađarska opet ima četiri poena prednosti.

40:41 – Poeni Mihailovića, potom i trojka Radovića za minus jedan.

II četvrtina:

35:40 – Mini serija Mađarske koja stiče plus pet i time je završeno prvo poluvrijeme. Slijedi pauza!!!

33:34 – Dva puta je sa linije penala bio siguran Dubljević.

29:32 – Serija Mađara 7:0 koja pravi novi preokret i sada Radović traži tajm-aut.

29:25 – Trojka i Dubljevića, poentira i Rad0vić za plus četiri i Ivković ponovo traži tajm-aut.

23:21 – Još jedna trojka Mihailovića, opet prednost naše selekcije.

20:19 – Crna Gora prvi put dolazi u prednost nakon vezanih trojki Radovića i Mihailovića i Ivković traži tajm-aut.

I četvrtina:

14:17 – Kraj prve četvrtine i Mađarska ima tri poena viška.

10:13 – Trojka Mihailovića.

7:13 – Serija Mađara koja ima plus šest i selektor Radović traži tajm-aut.

7:8 – Već pet poena Kobsa, sada je pogodio uz faul.

4:4 – Poeni Kobsa sa linije penala.

2:2 – Prve poene u meču postiže Somogi, uzvraća Popović.

Crnogorski košarkaši prvi međusobni duel u Debrecinu dobili su 83:67, a u dosadašnjem dijelu kvalifikacija upisali su dva trijumfa i poraz.

Slavili su i protiv Portugala 83:69, a jedini poraz doživjeli su od Francuske 73:67.

Crnogorska reprezentacija trijumfom u Debrecinu praktično je osigurala plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Novom pobjedom obezbijedila bi prenošenje dovoljnog broja bodova koji bi je i u posljednjoj rundi kvalifikacija ostavili u trci da se do kraja bori za Mundobasket.