Ajkulama velika drama protiv Gruzije, Lazović odbranom donio pobjedu

Uz mnogo muke je naš nacionalni tim stigao do trijumfa vrijednog plasmana u nokaut fazu takmičenja

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore dobila je ekipu Gruzije sa 10:9 na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Crna Gora je dobro odigrala uvodnu dionicu. Već nakon pola minuta igre “ajkule” su povele preko Matkovića, da bi nedugo zatim Đurđić duplirao prednost. Vasić je smanjio na 2:1, ali je naša selekcija do kraja tog dijela igre još dva puta zatresla mrežu rivala 4:1.

A onda neshvatljiv pad ekipe Vladimira Gojkovića u drugoj četvrtini.

Lošoj igri je kumovala i odluka Gruzije da pređe na zonsku odbranu, a i sjajni Šubladze na golu je bio velika prepreka za naše momke.

Bitadze je pogodio za 4:2, potom je Gruzija preko Šušiašvilija smanjila na 4:2. Crna Gora zatim nije iskoristila igrača više, što je kaznio Vasić da tri sekunde prije kraja prvog dijela izjednači 4:4.

U drugom poluvremenu, tačnije trećoj dionici “toplo/hladna” igra našeg tima. Odluka da igramo presing se isplatila pa smo brzo vratili prednost.

Vučurović je nakon dva minuta igre u trećoj četvrtini vratio vođsto Crnoj Gori 5:4, da bi u narednom napadu Đurđić povisio na 6:4.

Nakon toga, “ajkule” su u dva navrata imale plus tri, ali je završnica treće dionice pripala Gruzij.

Vapenski i Savić su vratili neizvjesnost uoči posljednjih osam minuta.

Sva tri gola Gruzije u ovoj dionici su plod igre sa igračem višee.

Na startu odlučujućeg perioda Vasić je iz peterca vratio stvari u egal 8:8. Ipak, Crna Gora je dobro reagovala nakon toga i golovima Đurđića i Radovića povela 10:8.

Međutim, nije moglo bez drame – Bitadze je smanjio na 10:9, a imali su Gruzini i napad sa igračem više do isteka regularnog vremena.

Dejan Lazović, odbranom u posljendjoj sekundi donosi pobjedu našim momcima.

IV četvrtina

Odbrana Lazovića na kraju za pobjedu!

10:9 Bitadze sa igračem više. Opet je samo gol razlike, tri minuta do kraja!

10:8 VASILIJE RADOVIĆ! Sjajna akcija, asistencija Petkovića i imamo plus dva. Polovina posljednje četvrtine!

9:8 BOGDAN ĐURĐIĆ! Četvrti gol. Kakva partija našeg igrača!

8:8 Peterac za Gruziju i gol Sarića! Neriješeno je.

III četvrtina

Kraj treće četvrtine najavljuje dramu!

8:7 Dva brza gola Gruzije. Treći pogodak Vasića.

8:6 Vapenski sa igračem više.

8:5 VASILIJE RADOVIĆ. Iz kontre majstorski šut maltene iz zgloba!

7:5 Imnaišvili smanjuje zaostatak Gruzije.

7:4 ĐURĐIĆ! Opet imamo plus 3!

6:4 ĐURĐIĆ, bomba od stative! Krenuli su naši da pogađaju!

5:4 VUČUROVIĆ. Kako važan gol za naše! Lazović je prije toga skinuo zicer.

II četvrtina

4:4 Vasić daje drugi gol, sa igračem više. Potpuno je stao naš tim u drugom periodu.

4:3 Šušiašvili je savladao Lazovića iz daljine. Naši su promašili nekoliko zicera u ovoj četvrtini.

4:2 Bitadze daje gol na startu druge četvrtine.

I četvrtina

Odlična prva četvrtina naših i tri gola razlike!

4:1 MATKOVIĆ! 2 od 2 šut Matkovića, poslije odličnog dodavanja Petkovića.

3:1 PERKOVIĆ. Iznudio je pa iskoristio igrača više!

2:1 Vasić daje prvi gol za Gruziju.

2:0 Đurđić! Uspješan prvi napad sa igračem više!

1:0 MATKOVIĆ! Gol na isteku prvog napada, savršeno precizan udarac!

Počinje meč.

Crna Gora će nakon poraza od Mađarske igrati sa Gruzijom.

Pobjeda je imperativ, kako bi se osvojilo drugo mjesto pred osminu finala.

Gruzija je na otvaranju takmičenja pobijedila Brazil, a ima vrlo iskusan sastav.