Težak poraz Crvene zvezde od Armanija u Beogradu

Crvena zvezda je večeras u Beogradu poražena sa 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30), što je njen sedmi poraz u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su pravu reultatsku katastrofu u drugom poluvremenu, pgotovo u posljednjoj četvrtini utakmice od izalijanskog Armanija.

Na poluvremenu domaćin je imao poen prednosti(39:38), ali se u drugom poluvremenu raspucao Maodo Lo, koji je ubacio ukupno 32 poena, pogodio šest trojki iz sedam pokušaja i utakmicu završio sa indeksom korisnosti 38.

Armani je večeras, pogotovo u drugom poluvremenu, bio izuzetno šuterski raspoložen, pošto su njegovi košarkaši pogodili 17 trojki iz 27 pokušaja.

U timu Zvezde najbolji su bili Davidovac sa 18, centar Mitrović sa 11 poena i indeksom korisnosti 23, dok je još jednom šuterski podbacio Teodosić koji je ubacio osam poena i imao šut za tri poeba 1/6.

Olimpijakos je večeras na svom parketu pobijedio Žalgiris 89:72, Monako je u dramatičnom finišu pobijedio u Vitoriji Baskoniju Duška Ivanovića sa 77:75. Meč je odlučen dvije sekunde prije kraja utakmice poenima Žaroma Blosomgame.