Skijanje: Salihović i danas na stazi u Kortini

Crnogorski skijaši izašli su juče na stazu na Svjetskom prvenstvu u Kortini d’Ampeco, a samo je Eldar Salihović uspio da obezbijedi nastup u današnjoj trci.

Nakon dvije runde kvalifikacija u veleslalomu Salihović je bio na 53. mjestu. Kao 67. završio je Vladimir Vukmirović, dok je Bojan Kosić napravio grešku u prvoj vožnji zbog čega je ostao bez plasmana.

Prema propozicijama pravo nastupa u veleslalomu ima 30 najboljeplasiranih iz Svjetskog kupa, 25 najboljih iz kvalifikacija, kao i predstavnici 25 država koji nijesu to uspjeli kroz kvalifikacije.

U ženskoj konkurenciji Tamara Popović i Jelena Vujičić nijesu uspjele da izbore drugu vožnju veleslaloma.

Popović je nastup završila na 68. mjestu, dok je Vujičić napravila grešku i ostala bez plasmana u prvoj vožnji.