Srijeda, 24 Aprila, 2024

Rolan Garos: Zverev posle četvoročasovnog maratona prošao u drugo kolo

Poslije četiri sata i 10 minuta velike borbe sa Džonom Milmanom, Saša Zverev uspio je da pobijedi sa 3:2 i plasira se u drugo kolo Rolan Garosa.

Činilo se nakon prva dva seta da mladi Njemac hita ka sigurnoj pobjedi, ali je potom izgubio sljedeće dvije dionice i uveo sebe u veliki problem.

U petom setu je odlučujući brejk napravio u osmom gemu i nakon toga odservirao za trijumf, ali je jasno da će morati mnogo bolje, ako želi da ostvari zapažen rezultat u Parizu.

Huan Martin Del Potro izgubio je prvi set od Nikolasa Đarija, ali je u sljedeća tri bio prilično ubjedljiv i došao do trijumfa.

U narednoj rundi čeka ga Japanac Nošioka.

Dušan Lajović rutinski je u tri seta pobijedio Tijaga Monteira iz Brazila, a plasman dalje obezbijedili su Fonjini, Fric, Delbonis, Edmund i Bautista Agut.