Petak, 26 Aprila, 2024

Rolan Garos: Zverev maksimalan, Fonjini eliminisan

Aleksandar Zverev plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je sa 3-0 savladao Lasla Đerea.

Njemac je lako dobio uvodnu dionicu (6:2), a onda je Đere imao veliku šansu da dođe do izjednačenje.

Srpski teniser je imao tri vezane set lopte pri vođstvu 5:3, ali je greškama omogućio Zverevu da se izvuče i sa četiri gema u nizu povede sa 2-0.

U trećem setu nije bilo neizvjesnosti, Đere je posustao, a Zverev sa 6:2 proslavio treći trijumf u Parizu.

Fabio Fonjini je ispao iz daljeg takmičenja. Bolji od Italijana bio je Argentinac Federiko Delbonis 6:4, 6:1 i 6:3.

Dalje je prošao Kei Nišikori, kome je Henri Laksonen nakon gubitka prvog seta predao meč.