Subota, 27 Jula, 2024

Remi Crnogorki u Belfastu

Prvi meč u Podgorici dobila je Sjeverna Irska 2:0, tako da će ona i u narednom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji. Crna Gora će se i ubuduće takmičiti u C Ligi nacija.

Ženske reprezentacije Sjeverne Irske i Crne Gore igrače su večeras u Belfastu nerješeno 1:1 (0:0) u drugoj utakmici baraža za Ligu B UEFA Lige nacija.

Crna Gora će se i dalje takmičiti u C Ligi nacija.

Izabranice Mirka Mariča odigrale su jedan od boljih mečeva i dostojno se suprostavile znatno jačem rivalu.

Imala je Crna Gora nekoliko prilika u prvom dijelu, najbolju preko Kuč u osmom minutu, ali je odlično reagovala golmanka Irske.

Nastavila je Crna Gora da igra dobro i u drugom dijelu, a nagrada za to stigla je u 66.minutu kada je Dešić pogodila glavom nakon kornera koji je izvela Karličić.

Uslijedio je brzi odgovor Irske, u 73.minutu izjedančenje je donijela Megil, za ispostaviće se konačnih 1:1.