Ponedjeljak, 13 Maja, 2024

Raković osvojila zlato, šest medalja za Crnu Goru u Tbilisiju

Juniorka Omaldinca u teškoj kategoriji Jovana Damjanović je takođe osvojila zlato, a njena klupska drugarica Helena Backović srebro.

Crnogorska karatistinja Una Raković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za kadete juniore i mlađe seniore u Tbilisiju.

Raković je u finalu bila bolja od Njemice Dalije Daud.

Članica “Omladinca” je na putu do finala u kategoriji preko 60 kilograma slavila protiv Izraelke Noge Varsesku 3:0, Marte Filipović iz Hrvatske 6:3, Maise Sridi iz Belgije 7:4 i u polufinalu protiv Francuskinje Evu Levie 2:0.

Zlatni je bio i Vuk Vučinić iz Iskre.

Bronze su zaslužili borci iz Iskre, kadet Anes Arifaj i junior Balša Vojinović.

Vučinić je u finalu kategorije do 63 kilograma pobijedio Rajana Zuenija.

Backović je izgubila u finalu od Turkinje Buse Kilić i morala se zadovojiti srebrom u kategoriji do 53 kilograma.

Damjanović je finalu bila ubjedljiva protiv Čehinje Amali Hakove.

Anes Arifaj dobio je meč za bronzu protiv domaćeg borca Nikolasa Abuladzea u kategoriji do 70 kilograma.

Heroj dana je Balša Vojinović, junior Iskre je zbog povrede ostao bez finala ali je ipak uspio da u meču za bronzu kategorije do 61 kilogram slavi protiv Savaša Oguša iz Turske.

Takmičenje u Tbilisiju najmasovnije je evropsko za kadete, juniore i seniore sa 1.100 takmičara iz 49 zemalja.