Pulišić srušio Empoli na San Siru, Milan ponovo drugi!

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Empolija rezultatom 1:0 u okviru 28. kola italijanske Serije A.

Izabranici Stefana Piolija opravdali su ulogu favorita protiv gostiju koji su prikazali solidan otpor, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz i prirede iznenađenje.

Odmah na početku meča, priliku za Milan propustio je Pulišić kada je Karpile uspio da odbrani šut Amerikanca, međutim u finišu prvog poluvremena Italijan nije mogao ništa.

Igrao se 41. minut kada je Okafor dobio loptu po levoj strani, probio i dodao je ka Kristijanu Pulišiću koji je doveo “Rosonere” u vođstvo.

Sudija Saki je posle pregledanog VAR snimka odlučio da prizna pogodak, nakon čega praktično da nismo vidjeli ništa vrijedno pomena do kraja meča, osim šuta Loftus-Čika kada se na golu Empolija ponovo istakao Kaprile, kao i udadrac Čukvuezea kada je Italijan ponovo bio na visini zadatka u poslednjim trenucima meča.

Milan je ovom pobjedom ponovo zauzeo drugu poziciju sa 59 bodova, dok je Empoli 16. sa 25.