Nedjelja, 5 Maja, 2024

Poraz Crne Gore od Srbije, ništa od borbe za medalju

Naša kadetska (U17) vaterpolo reprezentacija poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Srbije 15:9 (3:3, 5:3, 4:2, 3:1), pa će se u nastavku takmičenja boriti za plasman od petog do osmog mjesta.

Prvi rival je Holandija sjutra od 15.30.

U duelu Crne Gore i Srbije velika borba vodila se u prve dvije četvrtine, o čemu govori i kretanje rezultata.

Ekipe su se do posljednja dva minuta igre u prvom poluvremenu smjenjivale u vođstvu, najveća prednost iznosila je jedan gol, sve dok Srbija sa dva vezana pogotka nije zaključila drugu četvrtinu za 8:6.

U trećem periodu pala je odluka. Srbija je serijom 4:0 od 8:7 došla do 12:7, nakon što je naš tim imao mnogo problema i seriju loših napadačkih odluka.

Za „ajkule“ više nije bilo povratka, razlika je bila nedostižna.

Po dva gola za Crnu Goru postigli su Ivan Marković, Srđan Janović i Strahinja Gojković, po jedan Ognjen Moračanin, Danilo Stupar i Tim Perov.

U polufinalu se sastaju Srbija – Mađarska i Španija – Grčka.