Subota, 27 Jula, 2024

Piolini protiv Svjontek u finalu Rolan Garosa

Italijanska senzacija, 28-godišnja Paolini je u drugom polufinalu dama pobijedila rusku tinejdžerk sa 6:3, 6:1 za sveka sat i 13 minuta igre.

U finalu Rolan Garosa protiv Poljakinje Ige Svjontek igraće Italijanka Jasmine Piolini koja je u polufinalu pobijedila Ruskinju Miru Andrejevu.

Andrejeva je teško podnijela poraz, tako da je već pri rezultatu 4:1 u drugom setu za Piolini plakala na pauzi između dva gema svjesna da nema energiju kojom može da preokrene igru i rezultat.

Piolini je prvi put u karijeri u finalu jednog Grend slem turnira, a ima priliku da u finale uđe i u dublu, pošto je i u tom takmičenju stigla do polufinala.

Piolini je do sada najveći uspjeh ostvarila zimus kada je igrala u četvrtom kolu Australijan opena.

Finale Otvorenog prvenstva Francuske igra se u subotu, a Iga Svjontek biće u prilici da treći put uzastopno otvori šampionski trofej.