Ponedjeljak, 17 Juna, 2024

Partizan poveo u polufinalu protiv Mege

Najzaslužniji za trijumf Partizana 82:72 bio je Uroš Trifunović koji je večeras Megu ubacio 23 poena,

U meču bez ritma i žara Partizan je pobijedio Megu u prvoj utakmici polufinala Prvenstva Srbije u košarci i poveo sa 1:0.

Partizan je sjajno počeo meč i već u prvoj četvrtini stigao do 11 poena prednosti, bilo je 22:11, ali je tada stao i u finišu četvrtine serijom 11:0 Mega je izjednačila.

Loše je Partizan odigrao drugu dionicu, Kevin Panter je bio preterano nevrozan, i još jednom pokazao da ničim ne zaslužuje kapitensku traku, zaradio je i tehničku grešku, tako da je Mega vodila na poluvremenu (42:40).

U drugom poluvremenu Partizan je bio smireniji zahvaljujući dobroj igri u odbranil, ali i Aleksi Avramoviću i stigao do zaslužene pobjede. Avramović je na kraju ubacio 16 poena, a Panter 15.

Kod Mege, Filip Jović je dao 15 poena, Nikola Đurišić 14. Gosti su igrali bez Uroša Plavšića.

U drugom polufinalu plej-ofa igraju prijateljske mečeve Crvena zvezda i FMP.

Crvena zvezda je u seriji od 40 pobjeda protiv svog rezervnog tima koji ne smije ni da pomisli da savlada nedonošće Nebojše Čovića i Aleksandra Vučića.