Subota, 27 Jula, 2024

Olimpijakos i Stevan Jovetić osvojili Ligu konferencija

Trenutak odluke dogodio se u 116. minutu, kada je Ajub el Kabi postigao jedini gol na utakmici i donio veliko slavlje grčkom timu.

Fudbaleri Olimpijakosa pobjednici su Lige konferencija, pošto su večeras u finalu u Atini  pobijedili Fiorentinu sa 1:0.

VAR je dugo provjeravao pogodak Olimpijakosa, najprije da li je bilo ofsajda, a zatim i prekršaja El Kabija, ali je gol priznat i veliko slavlje u Atini moglo je da počne.

Ipak bilo je straha za Atinjane u posljednjim trenucima finala. Priliku je imao Ikone, našao se pred golom Olimpijakosa poslije duplog pasa, ali je u posljednjem trenutku njegov udarac izblokirao Karmo.

Fiorentina je drugi put uzastopno poražena u finalu Lige konferencija, pošto je prošle sezone bolji od nje bio Vest Hem.

Protekle dane su obilježili klubovi iz Grčke, pošto je minulog vikenda Panatinaikos postao prvak Evrope u košarci, a sada je Olimpijakos osvojio Ligu konferencija i donio ovoj zemlji prvi evropski trofej u istrojiji.

Trenutak magije Jovetića zaustavio je Teraćano, Foto: Reuters

Stevan Jovetić igrao od 72. minuta, a njegovu majstoriju na startu prvog produžetka  zaustavio Teraćano

OLIMPIJAKOS – FJORENTINA 1:0 (0:0)

Atina – Stadion: AEK Arena Sudija: Artur Soares Dijas (Portugalija). Strijelac: El Kabi 116. Žuti kartoni: Podens, Jovetić, El Kabi (Olimpijakos), Kvarta, Kuame, Biragi (Fjorentina).

OLIMPIJAKOS (4-3-3): Colakis – Rodinei, Recos, Karmo, Ortega (od 91. Kini) – Eze, Ibora, Šikinjo (od 77. Orta) – Podens (od 106. Masuras), El Kabi (od 122. El Arabi), Fortunis (od 73. Jovetić)

FJORENTINA (4-2-3-1): Teraćano – Dodo, Milenković, Kvarta, Biragi (od 106. Ranijeri) – Artur (od 74. Dankan), Mandragora – Gonzalez (od 106. Beltran), Bonaventura (od 82. Barak), Kuame (od 82. Ikone) – Beloti (od 59. Beloti)