Novi poraz Mornara u ABA ligi

Nakon 16.poraza u sezoni Barani su ostali na posljednjem mjestu zajedno sa Krkom sa učinkom 4-16 (tim iz Novog Mesta je bolji u  međusobnom okršaju), dok Mega ima polovičan skor nakon 20. runde.

Košarkaši Mornara ubjedljivo su poraženi od Mege u Beogradu 101:87 (26:27, 24:21, 22:17, 29:22), u meču 20. kola Admiralbet ABA lige i tako napravili korak unazad kada je u pitanju borba za opstanak.

Poslije izjednačenog prvog dijela, u nastavku je domaćin kopntrolisao dešavanja na pakrektu.

Mega je u nekoliko navrata u trećoj četvrtini imala osam poena prednosti, ali je Veders držao Barane u igri.

Ipak, u posljednjih pet minuta domaćin je na krilima Plavšića otklonio sve dileme i na kraju ubjedljivo slavio.

Veders je bio ubjedljivo najbolji kod Mornara sa dabl-dabl učinkom od 29 poena i 12 skokova. Dan-Martin je ubacio 18, a Mari 13 koševa.

Kod domaćina tri igrača su imala dabl-dabl učinak.  Plavšić sa 18 poena i 10 uhvaćenih lopti,  Stefan Miljenović 16 poena, uz deset uhvaćenih lopti, te Nikola Đurišić, koji je meč okončao sa 12 poena i 12 asistencija.

Mornar se sada okreće takmičenju u Kupu Crne Gore, a u ABA ligi u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu u martu