NBA: Vućevićev novi poraz, Dončić održao čas košarke Golden Stejtu

Bikovi su izgubili na parketu Atlante 130:124. Utakmica je odlučena u posljednjih 12 minuta u kojima je domaći tim bio bolji sa 40:32

Vučević, Foto: Chicago.suntimes.com

Nikola Vučević odigrao je veoma dobro, ali je Čikago pretrpio treći uzastopni poraz.

”Bikovi” su izgubili na parketu Atlante 130:124. Utakmica je odlučena u posljednjih 12 minuta u kojima je domaći tim bio bolji sa 40:32.

Nikola Vučević je ubacio 21 poen, uz 11 skokova i pet asistencija. Efikasniji od njega u taboru Čikaga bili su Demar Derozan i Zak Lavin sa po 22 poena.

U domaćem sastavu 39 poena i 13 asistencija Trea Janga, dok je Bogdan Bogdanović dodao 20 koševa.

Čikago je treći na Istoku sa učinkom 39-24, a Atlanta se nalazi na devetoj poziciji sa 30 pobjeda i 32 izgubljene utakmice.

Drugi put u samo nekoliko dana košarkaši Dalasa savladali su Golden Stejt 122:113.

Ponovo je briljirao Luka Dončić – reprezentativac Slovenije bio je na ivici tripl-dabla, upisao je 41 poen, uz 10 skokova i devet asistencija.

Pored njega doprinos trijumfu “maveriksa” dali su Fini Smit sa 18 i Dinvidi sa poenom manje.

U sastavu ”voriorsa” 23 poena Pula, 21 je ubacio Stef Kari, kojije dodao i devet asistencija.

Klipersi su u derbiju Los Anđelesa ubjedljivo savladali Lejkerse 132:111.

Meč je odlučen u trećoj četvrtini, koju su Klipersi dobili 40:18.

Džekson je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 36 poena, devet asistencija i osam skokova, dok je zapažen bio i Ivica Zubac sa 19 koševa i devet uhvaćenih lopti.

U redovima Lajkersa 26 poena i osam skokova Lebrona Džejmsa, a Rasel Vestbruk je uz 17 poena imao i osam skokova.

Majami je prvo mjesto na Istoku sačuvao pobjedom na parketu Bruklina 113:107.

U nastavku su momci sa Floride preuzeli kontrolu utakmice, dobili taj dio igre sa 11 razlike i na kraju slavili.

Bem Adebajo je ubacio 30 poena i uhvatio 11 lopti, dok je Tajler Hiro upisao 27, uz osam asistencija.

Sa druge strane 31 poen Kevina Djurenta.