Petak, 26 Aprila, 2024

NBA: Vučević sjajan u novoj pobjedi Čikaga, Kari srušio Sakramento

Crnogorski reprezentativac je za 30 minuta na parketu ubacio 18 poena, uz šest skokova i četiri asistencije. Šansu je dobio i Marko Simonović, koji je za tri minuta na parketu ubacio dva poena i uhvatio jednu loptu

Vučević, Foto: Nba.com

Nikola Vučević odigrao je veoma dobro u pobjedi Čikaga nad Hjustonom, 133:118.

Crnogorski reprezentativac je za 30 minuta na parketu ubacio 18 poena, uz šest skokova i četiri asistencije.

Šansu je dobio i Marko Simonović, koji je za tri minuta na parketu ubacio dva poena i uhvatio jednu loptu.

”Bulsi” su u drugom meču nakon povratka poslije problema sa koronavirusom u timu ostvarili važan trijumf.

Do poluvremena su stekli 19 poena prednosti i potom rutinski priveli utakmicu kraju.

Efikasniji od Vučevića u domaćem timu bili su Derozan sa 26 i Vajt sa 24 poena.

Sa druge strane 23 poena i 11 skokova Vuda.

Čikago je nakon ove pobjede drugi na Istoku sa 19 pobjeda i 10 poraza.

Stef Kari je bio lider Golden Stejta u pobjedi nad Sakrametnom, 113:98.

Najbolji trojkaš u istoriji NBA lige ubacio je 30 poena, uz četiri asistencije i tri skoka.

Iako su vodili tokom cijele utakmice, “ratnici” su tek u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 29:19, prelomili meč.

Li je upisao 18 poena, a Drejmond Grin je došao do tripl-dabla (16 poena, 11 skokova, 10 asistencija).

U ekipi Sakramenta 24 poena i 11 skokova Heilbartona, dok je Barns dodao 19 koševa.

Golden Stejt je drugi tim Zapada sa 25 pobjeda i šest poraza, a Sakramento je na 11. mjestu sa učinkom 13-19.

Juta je na svom parketu bila bolja od Šarlota, 112:102.

Uvodna četvrtina koju su ”džezeri” dobili 35:16 trasirala je domaćem timu put ka pobjedi.

Bojan Bogdanović je ubacio 23 poena, baš kao i Rudi Gober, koji je imao i 21 skok.

Važan doprinos dao je i Donovan Mičel sa 21 poenom i po šest skokova i asistencija.

U redovima ”hornetsa” Lamelo Bol je postigao 21 poen, uhvatio 11 lopti i podijelio šest dodavanja, dok je Bridžs imao takođe 21 koš i 11 asistencija.

Juta je treći tim Zapada sa skorom 21-9, Šarlot je osmi na Istoku sa 16 pobjeda i 17 poraza.

San Antonio je odigrao odlično i pobijedio na parketu Los Anđeles Klipersa, 116:92.

Marej je predvodio goste sa tripl-dablom (24 poena, 13 asistencija, 12 skokova).

Austrijanac Peltl je ubacio 17 koševa i uhvatio 11 lopti, dok je Mekdermot upisao 16 poena.

U domaćem timu 25 poena Pola Džordža, a Ivica Zubac je stigao do dabl-dabla, po 12 skokova i asistencija.

San Antonio je upisao 12. pobjedu, ima i 18 poraza, a Klipersi su sada na odnosu pobjeda i poraza 16-15.