NBA: Rutina Milvokija, Boston ubjedljiv, dabl-dabl Vučevića u porazu Orlanda

Iako su izgubili, gosti su imali dvojicu najefikasnijih na parketu. Hanter je ubacio 33, a Kolins 30 poena. Sa druge strane 27 poena, 14 skokova i osam asistencija Janisa Adetokumba, 21 poen postigao je Portis, a 19 Midlton

Košarkaši Milvokija opravdali su ulogu favorita u meču sa Atlantom i rutinski slavili 129:115.

Već nakon prve četvrtine, koju su “baksi” dobili 32:15 bilo je jasno da domaći neće dopustiti nikakvo iznenađenje.

Iako su izgubili, gosti su imali dvojicu najefikasnijih na parketu. Hanter je ubacio 33, a Kolins 30 poena.

Sa druge strane 27 poena, 14 skokova i osam asistencija Janisa Adetokumba, 21 poen postigao je Portis, a 19 Midlton.

Boston je bio ubjedljiv protiv Klivlenda, 141:103.

I u ovom meču prva četvrtina bila je putokaz za konačan ishod jer su je domaći dobili sa 38:21.

Džejlen Braun istakao se sa 33 poena, Kemba Voker dodao je 21, a Edvards 18.

Kod gostiju 13 poena Sekstona, jedan manje Alena.

San Antonio je na svom parketu nadigrao Vašington, 121:101.

Drugo poluvrijeme pripalo je “sparsima” sa 19 poena razlike, kada je i odlučen pobjednik.

Mils je ubacio 21, a Voker 16 poena za tim Grega Popovića.

Sa druge strane Bil je bio centralna figura, a ujedno i najefikasniji igrač meča sa 31 poenom.

Slaba igra u posljednjoj četvrtini odvela je košarkaše Orlanda u poraz od Šarlota 107:104.

”Magični” su završni period izgubili 33:18, pa im nije pomogla ni još jedna veoma dobra partija Nikole Vučevića.

Naš as je postigao 22 poena, uhvatio 13 lopti i četiri puta asistirao.

Čovjek odluke bio je Gordon Hejvord, koji je kod rezultata 104:104 pogodio uz faul i potom sa bacanja ovjerio trijumf ”hornetsa”.

Junak utakmice bio je dominantna figura na parketu sa 39 poena i devet skokova.

Pored Vučevića u ekipi Orlanda dobru partiju pružio je Evan Furnije sa 21 poenom i šest asistencija.

Orlando ima sedam pobjeda i 10 poraza, dok je Šarlot na istom broju trijumfa, uz neuspjeh manje.