NBA: Vučević najbolji u novoj pobjedi Bulsa, Denver razbio Milvoki

Čikago ne odustaje od borbe za prvu poziciju u Istočnoj konferenciji NBA lige.

Bulsi su do 31. pobjede u 49 ovosezonskih utakmica stigli u okršaju sa Portlandom na domaćem terenu – 130:116.

Naš Nikola Vučević bio je najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu sa 24 poena, 14 skokova i tri asistencije.

Baranin je poslije duže vremena imao izuzetan procenat šuta iz igre – 10/13 za dva poena, te 1/2 za tri.

Demar Derozan imao je 23 poena, Zek Levin 20, a Kobi Vajt se zaustavio na 18.

Kod Portlanda, 29 poena Si Džeja Mekoluma, 22 Normana Pauela, 21 Ejnfernija Simonsa.

Bulsi su drugi na Istoku i imaju samo pobjedu manje u odnosu na vodeći Majami, dok su Trejlblejzersi tek deseti na Zapadu sa skorom 21-29.

Košarkaši Denvera deklasirali su Milvoki 136:100, a Nikola Jokić nastavio je da potvrđuje status glavnog favorita za novo MVP priznanje.

Nagetsi su neočekivano lako izašli na kraj sa indisponiranim braniocem titule, koji je samo u uvodnoj četvrtini parirao gostima iz Kolorada.

Jokić je postigao 19 poena, imao čak 15 asistencija i devet skokova, a proveo je na terenu samo 28 minuta.

Najefikasniji igrač Nagetsa bio je Eron Gordon sa 24 poena.

Kod Baksa, Janis Adetokunpo je postigao 29 peona, a Džru Holidej 14.

Luka Dončić upisao je 43. tripl-dabl u karijeri, ali je Dalas iznenađujuće poražen od Orlanda – 108:110.

Slovenac je odigrao fantastičan meč, postigao 34 poena, imao 12 skokova i 11 asistencija, ali to nije bilo dovoljno da se pobijedi Medžik.

Orlando, najslabiji tim u ligi, do trijumfa su predvodili Čuma Okeke sa 19 i Franc Vagner sa 18 poena.

Najbolji tim lige, Finks, teže nego što se očekivalo je slomio San Antonio sa 110:105, a blistao je Devin Buker sa 28 poena.

Minesota je deklasirala Jutu na svom terenu sa 126:106, uz tripl-dabl učinak Karla Entonija Taunsa od 31 poena, 11 skokova i 10 asistencija.