NBA: Boston pobijedio Majami i produžio seriju

Košarkaši Bostona smanjili su na 3:1 u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige, pošto su noćas na gostovanju pobijedili Majami sa 116:99.

Majami je veći deo prvog poluvremena proveo u vođstvu, a prvi dio igre završen je rezultatom 56:50 za domaći tim.

Uslijedila je odlična treća četvrtina gostiju, koji su taj dio dobili rezultatom 38:23.

Boston je na početku drugog poluvremena napravio seriju 18:0 i poveo sa 70:61. Do kraja meča gosti su povećavali rezultat i u dva navrata tokom posljednje četvrtine vodili sa plus 18.

Boston je ključnu prednost stekao šutem za tri poena. Gosti su 18 puta bili precizni sa distance, dok su igrači Majamija postigli osam trojki, čime je Boston u ovom segmentu igre napravio 30 poena razlike.